م.10

معراج پیامبر1

انجمن: 

سلام جایی غیر از این قسمت به ذهنم نرسید که سوالمو بپرسم
سوالم در مورد معراج این هست که آیا روحانی است یا جسمانی؟ بر فرض روحانی بودن آن من چون از روح اطلاع ندارم نمیتونم حرفی بزنم اما در مورد جسمانی بودن آن دو حالت وجود داره 1-معراج از سنخ ماده نیست2-از سنج ماده ومکان است
با فرض اول امکان معراج جسمانی وجود ندارد چون تصور آن صحیح نیست وبا فرض دوم هم اگر معراج بیرون از کره زمین باشد جسم انسان از هم متلاشی میشود ونتیجتا ناممکن است .برای معراج جسمانی تنها وجه درست این هست که بگوییم که معراج زمینی بوده و با این فرض اصلا عروجی صورت نگرفته گه بعد بگوییم پیامبر به معراج رفته.

لطفا راهنمایی کنید

دستیابی به سلاح هسته ای!

انجمن: 

مگر در قرآن به مسلمین گفته نشده که خودتان را مجهز کنید خب چرا رهبری فتوای منع ساخت و استفاده تسلیحات هسته ای را داده اند؟! چیزی که مشخص است این است که امکان استفاده از تسلیحات هسته ای در برابر کشورهایی که خودشان سلاح هسته ای دارند امکانپذیر نیست اما خود داشتن سلاح هسته ای در برابر کشورهایی که سلاح هسته ای دارند مخصوصا آمریکا و اسرائیل که به عنوان دشمنان جمهوری اسلامی دارنده آن هستند باعث توازن قوا میشود و بازدارنده هست. پس چرا آیت الله خامنه ای به عنوان رهبر یک کشور اسلامی ساخت سلاح هسته ای را حرام اعلام کرده اند؟!

چگونه می توان بر وجود اشیاء و اوصاف آنها برهان لمی اقامه نمود؟

انجمن: 

با سلام؛

طبق بحث وحدت تشکیکی وجود ، چگونه می توان بر وجود آشیاء و اوصاف آنها برهان لمی اقامه نمود؟


رجعت شخص پیامبر اکرم (ص) بعد از ظهور

سلام خسته نباشید

رجعت امام حسین و حضرت علی (ع) و سایر مومنین امری حتمی هست اینارو میدونم
اما نمیدونم که آیا خود پیامبر اکرم (ص) رجعت خواهند کرد یا خیر. یا حدیث یا روایاتی داریم که توش نقل شده باشه که پیامبر اکرم (ص) خودشونم رجعت خواهند کرد یا همچین چیزی بیان نشده است؟ به نظر شخصی من ایشان رجعت نخواهند کرد ولی از نظرم مطمعن نیستم.

ممنونم

فرق اهل حق با مسلمانان

سلام : ببخشید:
1. ایا گروهی از فرقه اهل حق که به دون یا همان (تناسخ) و به (حلول روح از یک جسم به جسم دیگر) و به (تجلی یا حلول حضرت حق در جسم حضرت علی (ع) ) اعتقاد دارند و (نماز را قبول دارند ولی به جای ان جم برپا می کنند و نماز نمی خوانند و یا به یکی از این ها معتقد باشد را ایا جز مسلمانان به شمار می رود و ایا شیعه هستند؟
2.خداوند در قران کریم نسبت به این فرقه ها چه فرموده است ؟
3.خداوند در قران کریم فرموده که هر کس دینی غیر از اسلام انتخاب کند ضرر خواهد کرد ، می خواستم بدانم که ایا این فرقه ها جز اسلام خواهند بود؟ یا متضرر خواهند شد؟
تشکر می کنم اگر کامل پاسخ دهید البته با ذکر شماره...
با تشکر....
مرجع تقلید : آیت الله مکارم شیرازی

منطق دنیوی

با عرض سلام و خسته نباشید.
ببخشید. من یه یک سوال داشتم. اینکه ما بر چه اساسی میتونیم از منطقمون برای اثبات وجود چیز هایی ماورای این دنیا استفاده کنیم ؟
یعنی از کجا معلوم که خارج از دنیای ما هم همین منطقی که در این دنیا استفاده میکنیم و خدا رو باهاش اثبات میکنیم یا .... برقرار باشه.
برای مثال از کجا معلوم توی اون دنیا جمع نقیض ایراد داشته باشه ؟ یا تو اون دنیا همه چیز نیاز به علت داشته باشه غیر از علت همه معلول ها. یا از کجا معلوم توی دنیای خارج از ما تسلسل ایراد داشته باشه ؟

رجعت خانم فاطمه زهرا و 11 امام

سلام خسته نباشید

من دوتا سوال دارم ازتون

1. من میدونم که بعد از ظهور امام حسین و امام علی (ع) رجعت می کنند ولی میخوام بدونم کل 11 امامانمان رجعت می کنن یا فقط امام حسین و علی هستند؟ منظورم اینه که مثلا امامان صادق- سجاد - رضا - محمد باقر - حسن .... اینا هم رجعت می کنند یا روایتی در این زمینه ندارید؟

2. سوال دومم هم در مورد رجعت خانم فاطمه زهرا هست. آیا ایشان هم رجعت خواهند کرد یا خیر؟

ممنونم

آیا اگه الان بهت فحش بدم و ازت دزدی کنم، امام زمان انتقامت را از من می گیرد؟

ضمن سلام و خسته نباشید

فرض کنید من از شما 300 هزار تومان دزدیده ام و خدایی نکرده به شما فحش داده ام و دل شما را شکسته ام.

اگر امام زمان (ع) ظهور کنند، انتقام شما را از من خواهد گرفت یا نه؟ مثلا بگی یا امام زمان فلانی هم بهم فحش داده و هم مالم رو خورده. بریم الان انتقاممو ازش بگیریم یا گردنشو بزنیم.

در آن زمان چه می شود؟ امام زمان گردن مرا خواهد زد یا خیر؟ انتقام اون شخصی را که مالشو دزدیده ام را از من خواهد گرفت یا خیر؟

انتقام در این موقع وجود خواهد داشت یا امام زمان از شاکی خواهش خواهد کرد تا مرا ببخشد؟

در این زمینه احادیث دارید؟ من تو این زمینه گیج شده ام. ممنون می شوم اگر به سوالاتم پاسخ بدهید.

با تشکر فراوان

سگ اصحاب کهف به بهشت میره یا نه؟؟

انجمن: 

سگ اصحاب کهف به بهشت میره یا نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟
و از یاران امام زمان محسوب میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

تاریخ قبل از حضرت آدم (ع)

به نام مهربانترین
با سلام
لطفا اول حدیث پایینرو بخونید بعد به سوالاتی که پایین میدم لطفا جواب بدید

در كتاب توحید، ج 1، ص 277 از امام صادق(ع) روایتی آورده كه در ضمن آن به راوی فرموده: «شاید شما گمان می‏كنید كه خدای عزّ وجلّ غیر از شما هیچ بشر دیگری را نیافریده است. نه، چنین نیست؛ بلكه هزار هزار آدم آفریده كه شما از نسل آخرین آنها هستید.»

مرحوم صدوق در كتاب خصال، ج 2، ص 652، ح 54 از امام باقر(ع) روایت كرده كه فرمود: «خدای عز وجل از روزی كه زمین را آفریده، هفت عالم را در آن خلق (و سپس منقرض كرده است) كه هیچ یك از آن عوالم از نسل آدم ابوالبشر نبوده ‏اند و خدای تعالی همه آنها را ازپوسته روی زمین آفرید و نسلی را بعد از نسل دیگر ایجاد كرد و برای هر یك، عالمی بعد از عالم دیگر پدید آورد تا در آخر، آدم ابوالبشر را بیافرید و ذریه ‏اش را از او منشعب ساخت..

حالا سوال من اینه که ایا اینی که در قران خداوند فرموده قیامت از اولین نفرخلق تا اخرین نفر خلق جمع میشن تا به حسابشون رسیدگی بشه ایا کسانی که قبل از ما انسان ها بودن هم جزو این دسته ای هستن که باید در محشر حاضر بشن یا نه اگر هم قبل از انسان ها کسانی بودن و منقرض شدن خودشون یه حساب جداگانه داشتن

و سوال بعدی من اینه طبق ایه زیر
وَمِنْ آَيَاتِهِ خَلْقُ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ وَمَا بَثَّ فِيهِمَا مِنْ دَابَّةٍ وَهُوَ عَلَى جَمْعِهِمْ إِذَا يَشَاءُ قَدِيرٌ)[الشورى: 29]ترجمه: و از آيات اوست آفرينش آسمانها و زمين و آنچه از جنبندگان در آنها منتشر نموده و او هر گاه بخواهد بر جمع آنها تواناست‏.

حالا سوال من اینه که این جنبندگانی که در قران امده هم ممکنه مثل ما خدا براشون فرستاده ای از خودشون فرستاده باشه تا هدایتشون کنه؟

ممنون میشم به سوالاتم جواب بدید
با تشکر