مگس

و خداوند مگس را آفرید....

فلسفه آفریدن مگس چیست؟
در کتابی خواندم که نوشته بود:روزی حضرت امام جعفرصادق(علیه السلام)همراه "منصور" بود.مگسی مرتبا بر صورت منصور می نشست.منصور با عصبانیت او را میراند اما دوباره مگس می آمد و روی صورتش می نشست،و منصور هر کاری میکرد نمیتوانست او را شکار کند. وی که از این موضوع به شدت عصبانی شده بود،از امام پرسید:مگس چه فایده دارد؟ چرا خداوند مگس را آفرید؟
امام فرمود:"خداوند مگس را آفرید تا به وسیله آن،ستمکاران را خوار سازد." این حرف منصور را بهت زده کرد،و با انکه مقام معنوی امام،وی را از هر عکس العملی بازداشت،اما کینه امام را به دل گرفت و منتظر فرصتی شد که امام را به شهادت برساند.1 پاورقی:1.ولایت _صفحه 89
این داستان از کتاب داستانهای اسلامی بود...
و اما داستانی دیگر که خواندم:غلامي کنار پادشاهي نشسته بود. پادشاه خوابش مي آمد، اما هر گاه چشمان خود را مي بست تا بخوابد، مگسي بر گونه او مي نشست و پادشاه محکم به صورت خود مي زد تا مگس را دور کند. مدتي گذشت، پادشاه از غلامش پرسيد:«اگر گفتي چرا خداوند مگس را آفريده است؟» غلام گفت: «مگس را آفريده تا قدرتمندان بدانند بعضي وقت ها زورشان حتي به يک مگس هم نمي رسد.»[=tahoma, arial, helvetica, sans-serif]
سوال این است که آیا این داستانها مخصوصا داستان اول حقیقت دارد؟
در صورت صحت داشتن،به این معنی هست که وقتی مگسی به همان شدت به ما سریش میشود و مرتبا اذیت میکند(جالب اینجاست وقتی هم میکشی، یکی دیگه میاد!گاهی فکر میکنم مامور شده منو اذیت کنه)یعنی ما ستمکار هستیم یا ستمی رو به کسی کردیم و یا کلا حرفایی در همین محدوده....؟؟؟
ممنون میشم به طور کامل و جزئیات توضیح دهید
شاید سوال رو در تایپیک مربوطه ایجاد نکرده باشم باز هم ممنون میشم اگه خودتون انتقالش بدین

[/]

برچسب: 

حیوانات موذی

انجمن: 

[="Tahoma"]سلام
آیا جانورانی مثل سوسک، پشه، مگس، مورچه، ملخ، مارمولک و از این دست حیوانات در عرف موذی محسوب می‌شوند؟[/]

نجس شدن بدن با حشرات

بنام خدا
سلام به همه کاربران و کارشناسان اسک دین
اول بگم که من یکم وسواسی هستم شایدم بیش از یکم و خیلی دقت دارم بدن یا لباسم کثیف یا نجس نشه
یه سوال واسم پیش اومده اونم اینکه بعضی مواقع شما داخل دستشویی هستید بعضی حشرات {خصوصا مگس} میان میشینن داخل سنگ دستشویی جایی که شما بول و مدفوع کردید و بعد یهو میان میشینن روی سر و گردن و یا لباسمون:cry:
اینکه اونجایی که بول و مدفوع ریخته و هنوز نشستیم نجس هست که شکی نیست و ربطی به وسواسی بودن یا نبودن نداره
اما سوال من اینه که آیا واقعا نجس میشه لباس و بدن ما
آیا واقعا پاهای مگس خیس میشه و این رطوبت منتقل میشه!؟ چجوری بفهمیم:Gig:
مرجع بنده آقای فاضل و بعد از ایشون آقای جوادی آملی
پیشاپیش ممنونم از پاسختون