مسئولیت

صبر و گذشت ندارم

انجمن: 

بسم الله الرحمن الرحیم
باسلام خدمت همه.
برای اینکه وقتتون نگیرم سریع میرم سر اصل مطلب.من یه مدتی هست مسئولیتام زیاد شده.میدونم که اگه برنامه ریزی دقیق تری داشته باشم درست میشه ولی همیشه یه آشفتگی همراه من هست وفکر میکنم بخاطر خطاهایی هست که انجام دادم.واینکه من تازگیا اصلا صبر رو فراموش کردم.عصبی شدم کسی جرات نداره بامن حرف بزنه نمیدونم چرا.بعد پشیمون میشم وخیلی خیلی ناراحت میشم که عزیزانم رو ناراحت کردم بعد سری بعدی که میخوام دعوا کنم یادم میاد که قبلا هم طرفو ناراحت کردم هی بیشتر عصبی میشم و....
لطفا راهنمایی ام کنید چکار کنم صبورتر بشم.بخودم میگم دختر تو بااین وضعیتت چطور میخوایی تو مشکلات عزیزات کنارشون باشی.کنارشون که نیستی بدتر مشکل ساز هم هستی.میگم چطور تو زندگی آیندت که ممکنه هزار ویک کم وزیاد باشه (که هست)زندگیتو کنترل ومدیریت کنی.
ممنون از زحمات شما.:Gol:

فرق انسانی که یک ربات ساخته با خدایی که انسان را ساخته چیست؟

انجمن: 

به نام خدا
سلام خدمت دوستان و کارشناسان محترم
من سوالات زیادی دارم که با جواب دادن به هر کدوم به سراغ بعدی میرم
راستش این سوالهام و خیلی خودم سعی کردم بهش پاسخ بدم .ماه ها
ولی به نتیجه نرسیدم
یکیش همینه
فرق انسانی که یک ربات ساخته با خدایی که انسان را ساخته چیه؟
وقتی انسانی چیزی را درست میکنه مالک و مسئول اون چیز میشه
اگر اون ربات یا هر چیزی، کار خطایی کنه اون ربات خطا کار نیست بلکه سازنده اون خطا کار و مسئوله
اگر انسان رباتی درست کنه که اون ربات هم بدون کمک از انسان ربات دومی را هم بسازه باز نه ربات اولی نه دومی هیچ مسئولیتی ندارند بلکه بازم انسان سازنده مسئول هستش
بعید نیست که انسان بتونه رباتی درست کنه که دارای درک و فهم و شعور باشه . که باز هم هیچ مسئولیتی نداره و سازنده مسئوله؟
حالا خدا در قبال انسانی که سلاخته آیا مسئول هست؟

آیا رای دادن یک وظیفه شرعی است ؟

انجمن: 

با عرض سلام و احترام فراوان

چند روز پیش یه نفر یه چیزی بهم گفت که خیلی فکرم رو مشغول کرده .....

میگفت کسانی که حق رای دارند بر گردنشون هست ( یعنی وظیفه دارن ) که پای صندوق های رای حاضر شده و رای بدن حتی باید راجع به تک تک نامزد های انتخاباتی که صلاحیتشون تایید میشه تحقیق کنن
و انتخابی کاملا آگاهانه داشته باشن .
میگفت به خاطر کم کاری ما در تحقیق و تصمیم گیری اشتباه در رای دادن یا رای ندادن ما باید پاسخگوی خدا بوده و به خاطر این مسئولیت باید جواب پس بدیم .

آیا این درسته ( از نظر شرعی هم این طور است ) ؟؟؟؟

اگه درست باشه و ما شرایط تحقیق رو نداشته باشیم چی ؟؟

می تونیم به کسی که بهش اعتماد داریم و هم فکر و عقاید ماست اعتماد کرده و از او کمک بگیریم و خود تحقیق نکنیم ؟؟

با تشکر از نظرات و راهنمایی هاتون:Rose::Rose:

فاجعه ای واقعی:22 دقیقه در روز کار مفید کارمندان ایرانی!

[="Tahoma"][="Navy"]بسمه تعالی
مازیار شیبانی فر در خبرآنلاین نوشت:


خبر بسیار تکان دهنده بود؛ بر اساس گزارش مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی کار مفید کارمندان ایرانی (به خصوص در بخش دولتی) 22 دقیقه در روز است. این در حالی است که سال گذشته این رقم یک ساعت و 4 دقیقه یا به عبارتی 64 دقیقه بود. با این حساب، کار مفید کارمندان نسبت به سال گذشته به یک سوم کاهش یافته است.


کم کاری و به عبارت بهتر فرار از انجام وظیفه که در بخش اداری و ارایه خدمات کارمندان بخش های دولتی و خصوصی بیشتر به چشم می آید، در اصل ریشه در مشکلات فرهنگی و آموزشی کشور دارد و تنها راه درمان آن توجه به نحوه رشد فکری و روانی خردسالان، کودکان و نوجوانان کشور است.


بر اساس همین آمار، وضعیت کارمندان بخش خصوصی بهتر است و کارکنان این بخش در روز حدود 2 ساعت کار مفید دارند. این در حالی است که در حال حاضر بیشتر کارمندان در بخش های دولتی و خصوصی حدود 8 ساعت (از 8 صبح تا 4 بعدازظهر) سر کار هستند. البته در بخش خصوصی ممکن است از کارمندان در روز 1 ساعت بیشتر کار گرفته شود.

[/][/]