لعن و نفرین

لعن و نفرین در سیره معصومین(ع)

سلام من برام این سوال ایجاد شده که ائمه اطهار و معصومین نفرین کردنشان بر  اساس چه چیزی بوده و در چه مواقعی لب به نفرین میگشودند؟ به جز مواقعی که مورد ظلم شدید قرار میگرفتند مثل واقعه عاشورا ، چه شرایط دیگری باعث میشد که آنان کسی را نفرین کنند؟ اصلا آیا در شرایطی که ظلم و ستم تا حد اتفاقات روز عاشورا و  یا ستم حاکمان ظالم نبوده آیا موارد دیگری هم بوده که موجب شود آنان لب به نفرین باز کنند؟ مثلا ماآدم های عادی در مواقعی پیش میاید که چیزی خلاف میلمان است مثلا آلودگی صوتی اذیتمان میکند و مثلا بعضی ها ممکن است بگویند: بر مردم  آزار لعنت. یا کسی حقی از ما ضایع میکند میگیم خدا لعنتش کنه یا شاهدیم عده ای کارهایی انجام میدهند که باعث ضربه زدن به اسلام میشود ...( البته میدونم نفرین اگر نا حق باشد عواقب جالبی ندارد منظورم مواقعی است که انسان حق نفرین کردن دارد و با در نظر گرفتن انصاف و عدالت ممکن است کسیرا نفرین کند نه بیشتر از حق او که ظلمی صورت بگیره) آیا ائمه هم مواقعی بوده که از بدی و گناه افرادی ناراحت شوند و آن ها را نفرین کنند؟  آنها هم چیزهایی بوده  غیر از ظلم حاکمان ظالم که ناراحتشان کند  .  ممکن بوده از افراد امت هم در بعضی مواقع ناراحتی پیدا کنند و این ناراحتی ها باعث شود آنان را نفرین کنند؟
موضوعات مشابه: 

کوفیان در زیارت عاشورا

سلام.
میخاستم بدونم چراازکوفیان که پشت امام حسین علیه السلام روخالی کردند وبه نوعی مقصر دربشهادت رسیدن حضرت بودند در زیارت عاشورا نام برده نشده یا لعنی برای انها نوشته نشده؟‌
تشکر

لعن و نفرین در قرآن

انجمن: 

با سلام و عرض ادب

آیا در قرآن خداوند در آیه ای به مومنین فرمان به نفرین کردن و لعن کردن داده است؟

آیا لعن و نفرین کردن اشخاصی که به مقدسات اسلام توهین می کنند، درست است؟

سلام

مشورت و همفکری

یکی از اساتیدمون میگفت نباید اینقدر شاهین نجفی یا هر کسی دیگه ای که به دین توهین میکنن لعن کنیم
چون طرفداراش زیاد میشن..........


من خودم به شخصه چند سال پیش درباره ی ایشون شنیده بودم ولی انقدر دیگه تو حوزه و پایگاه بسیج و فضاهای مجازی گفتن و لعنت کردن که مشتاق شدم ببینم چه خبر شده دلیلش چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
حالا من نه یه نوجون 17 ساله که هنوز شناختی رو هیچ سیاستی نداره همین که یک بار گوش بده یعنی سیاست خارجه به هدفش رسیده


نظر شما چیــــــــــــــــه؟؟؟؟؟؟؟؟

(با توجه به اینکه همچین توهین هایی در داخل کشور هم داره شکل میگیره توهینی که تو گالری مشهد به پنج تن شد)

فرق دشنام ولعن

انجمن: 

در زيارت عاشورا ميگوييم: فلعن الله امه اسست اساس الظلم و الجور علیكم اهل البیت و لعن الله امه دفعتكم عن مقامكم و ازالتكم عن مراتبكم التی رتبكم الله فیها و لعن الله امه قتلتكم و لعن الله الممهدین لهم بالتمكین من قتالكم...
فرق لعن با دشنام چيست؟آيا وجود اين لعن ها براي ما مجوزي مي شود كه به دشمنان ائمه ناسزا بگوييم؟لطفا به طور كامل توضيح دهيد.