قم

23ஐربیع الاول سالروز ورود حضرت معصومه سلام الله علیها به شهر مقدس قم ஐ

بركات ورود حضرت معصومه عليها السلام به شهر قم

حضرت فاطمه معصومه عليها السلام در روز اول ذيقعده سال 173 قمرى در مدينه منوره ديده به جهان گشود. پدر بزرگوار آن حضرت، امام موسى كاظم عليه السلام و مادر گرامى‏اش حضرت نجمه خاتون مى‏باشد، كه بعد از تولد حضرت رضا عليه السلام به «طاهره‏» ملقب گرديد. (1)
بنابراين حضرت معصومه عليها السلام با امام رضا عليه السلام خواهر و برادر ابوينى هستند. در سال 201 قمرى در پى انتقال اجبارى امام رضا عليه السلام به خراسان، حضرت معصومه عليها السلام بعد از يك سال تحمل دورى برادر بزرگوارش از مدينه منوره عازم خراسان گرديد. از آن جايى كه حضرت فاطمه معصومه عليها السلام پيام آور فرهنگ و معارف اهل بيت عليهم السلام و مدافع مظلوميت امامان شيعه و تداوم بخش راه پدر بزرگوارش در مبارزه با طاغوت‏هاى زمان بود، عوامل حكومتى بنى عباس، در شهر ساوه به كاروان حامل آن حضرت حمله كرده و همراهان آن حضرت را به شهادت رساندند. حتى طبق نوشته استاد محقق شيخ جعفر مرتضى عاملى در كتاب حياة الامام الرضا عليه السلام، آن حضرت را نيز مسموم نمودند (2) . حضرت فاطمه معصومه عليها السلام بر اثر مسموميت و شدت غم و اندوه در شهر ساوه بيمار گرديد و فرمود: مرا به شهر قم ببريد; زيرا از پدرم شنيدم كه مى‏فرمود: شهر قم مركز شيعيان ماست (3) . براى همين حضرت معصومه عليها السلام در 23 ربيع الاول سال 201 قمرى به شهر قم وارد شده و مورد استقبال عده زيادى از مردم مشتاق و شيفته اهل بيت عليهم السلام قرار گرفت. آن بزرگوار بعد از 17 روز اقامت در منزل موسى بن خزرج كه به «بيت النور» شهرت يافت، در دهم ربيع الثانى سال 201 هجرى ديده از جهان فرو بسته و در «باغ بابلان‏» محل فعلى مزار آن حضرت دفن گرديد.
ادامه دارد...
منبع: تبیان

★ با عنایت حضرت معصومه(س) مسلمان شدم◄روزنامه نگار و سیاستمدار انگلیس (صوتی)

انجمن: 

لورن بوث، خواهر همسر تونی بلر:

با عنایت حضرت معصومه :doa(8): مسلمان شدم!

روز یکشنبه 24 اکتبر (2 آبان 1389) لورن بوث، خواهر همسر تونی بلر، نخست وزیر سابق بریتانیا، اعلام کرد که پس از سفر به ایران و متعاقبا سفر به شهر مذهبی قم، مسلمان شده است.

روز یکشنبه ۲۴ اکتبر (۲ آبان) ، لورن بوث ، خواهر همسر نتونی چارلز لینتون بلر ، نخست وزیر سابق بریتانیا ، به رسانه ها گفته است که پس از سفر به ایران و متعاقبا سفر به شهر مذهبی قم در این کشور ، مسلمان شده است.

وی قبل از سفر به ایران نیز تا حدودی به اسلام علاقه داشته و در این خصوص به مطالعه می‌پرداخته است.

روزنامه انگلیسی دیلی میل چاپ لندن گزارش داده است که لورن بوث ۴۳ ساله ، ۶ هفته پیش پس از سفر به شهر قم در ایران و بازدید از حرم "حضرت فاطمه معصومه" به دین اسلام گرویده است.

فایل: 

تصاویری از مسجد،کوه خضر نبی علیه السلام در شهر مقدس قم