فتوشاپ

معرفی 5 نرم افزار جایگزین فتوشاپ که می‌توانید به شکل رایگان استفاده کنید

[="Arial"][="Indigo"]

در دنیای امروز که عکاسی دیجیتال رفته رفته عکاسی آنالوگ به شیوه سنتی را منسوخ کرده است، نرم افزارهای ویرایش تصویر روز به روز مهم تر و مهم تر می شوند. شاه شاهان و گل سرسبد این نرم افزارها، البته، فتوشاپ است، اما با برچسب قیمت 699 دلار برای نسخه کامل ، بسیاری دوست دارند بدانند آیا نرم افزارهایی رایگان هم وجود دارند که بتواند همان کاری را که فتوشاپ انجام می دهد برای کاربر انجام دهند یا خیر.
این که به چه برنامه ای نیاز دارید عمدتا به آن بستگی دارد که انتظارات شما از ویرایش چیست. امروز ، ما به دنبال یک برنامه های جایگزین دیگر ، که بسیار توانا بوده ،و برای فتوشاپ جایگزین های خلفی
می باشند هستیم.
پس با ما همراه باشید.

:Gol::Gol::Gol:

[/][/]

آموزش جهادی فتوشاپ

با عرض سلام و خداقوت خدمت کاربران محترم

با عنایت به اهمیت کار در عرصه ی فرهنگ و تاکیدات مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) در زمینه ی کار فرهنگی، خشاب فرهنگی - پایگاه تولید و توسعه ابزار جهاد فرهنگی - تلاش میکند تا گوشه ای از این امر خطیر را به دوش بکشد.

آموزش های جهادی یکی از ابزار های خشاب فرهنگی برای بهبود و بالا بردن سطح توانایی جهادگران همسنگر، در جنگ فرهنگیٍ پیش روست.

در این آموزش ها سعی داریم مهارت هایی که یک مجاهد جهاد فرهنگی باید کسب کنه رو آموزش بدیم.
و باید دقت داشته باشیم که هدف اصلی ما افزایش مهارته ، نه دانش.

این آموزش ها طوری تهیه‌میشن که با صرف کمترین زمان بیشترین بازده رو داشته باشن.
به قول آقای پارتو که میگه هشتاد درصد از نتایج ما حاصل بیست درصد تلاش های ماست.

ما هم سعی می کنیم اون بیست درصدی که قراره هشتاد درصد نتیجه رو بده باهم کار کنیم.

آموزش جهادی فتوشاپ به عنوان اولین سری آموزش های خشاب فرهنگی تهیه شده و آماده بهر برداری می باشد.

شما عزیزان می توانید با مراجعه به لینک زیر آموزش های مربوطه را دریافت کنید

لازم به ذکر است به تمامی سوالات مربوط به فتوشاپ در حد بضاعت تیم گرافیک و آموزش خشاب فرهنگی در این بخش پاسخ داده می شود.

همچنین آموزش های تکمیلی مربوط به آموزش های جهادی هم در این بخش به تدریج قرار داده می شود.

سپاس از همراهی شما عزیزان


ویژه طراحی <<<فایل های لایه باز نام مبارک حضرت زهرا(س)

[="Tahoma"][="Indigo"]

53 فایل PSD
از نام مبارک حضرت زهرا (س)

[/][/]

فایل: 

5 تکنیک باورنکردنی مفید و غیر مخرب در فتوشاپ

5 تکنیک باورنکردنی مفید و غیر مخرب در فتوشاپ

تعریف اصطلاح مخرب destructive و غیر مخرب Non-destructive اگر طراح و کاربر فتوشاپ باشید شاید به مواردی در پروژه های خود برخورد کرده باشید که مثلا قسمتی از تصور را با ابزار پاک کن، پاک کرده اید و بعد از کمی کار بروی پروژه بخواهید قسمت های پاک شده را برگردانید در حالت معمول چنانچه شانس بسیار بالایی داشته باشید می توانید از پنل History چند گام به عقب تر بروید و تصویر اولیه را داشته باشید که باز با این کار کلیه ی کارهایی که انجام داده اید نیز از بین می رود و تازه در بسیاری از موارد نمی توانید این کار را انجام دهید پس استفاده از ابزار پاکن یک روش مخرب است چون شما قسمت هایی از تصویر را از دست می دهید ولی در همین مورد پاک کردن روش دیگری نیز وجود دارد که غیر مخرب است یعنی هر زمانی که اراده کنید می توانید قسمت های پاک شده را برگردانید که این کار با لایه ماسک انجام می گیرد.

5 تکنیک باورنکردنی مفید و غیر مخرب در فتوشاپ
برای اینکه یک طراح عالی در فتوشاپ باشید Non-destructive workflows (گردش کارهای غیر مخرب) حیاتی هستند. اگرچه اغلب توسط مردم نادیده گرفته می شوند. من نیز شخصا دیر خود را به خطر انداخته و این تکنیک ها ی غیر مخرب را در فتوشاپ استفاده کردم. بعد از یادگرفتن این تکنیک ها گردش کاری من به طور چشمگیری افزایش پیدا کرد و قادر بودم تصاویرم را بعد از تمام کردن ترکیب ها خیلی آسان تر ویرایش کنم.

1- لایه های تنظیماتی Adjustment
اخیرا لایه های تنظیماتی Adjustment توجه زیادی را به خود جلب کرده اند و این دلیل خوبی دارد. اگر شما یک کاربر دائمی فتوشاپ باشید آنها برایتان خیلی باارزش نیستند.بلکه به شما اجازه می دهند به راحتی تنظیمات را بر روی تصاویر خود از طریق یک لایه کاملا قابل ویرایش اعمال کنید. این به این معنی ایست که تنطیمات شما کلا غیر مخرب و non-destructive هستند و می توانید در هر زمانی آنها را تغییر دهید یا حذف کنید. برای فعال کردن پنجره لایه تنظیماتی Adjustment به window>adjustments بروید.این مسئله پنجره لایه تنظیماتی Adjustment تان را به سرعت می آورد که شبیه به تصویر زیر است. گزینه های تنظیماتی Adjustment بسیاری از جمله: levels, hue/saturation, brightness/contrast, gradient overlays, color overlays, exposure و غیره را می توانید ببینید. شما باید قادر باشید لوازم مورد نیاز را برای ویرایش کردن عکس خود با استفاده از لایه های تنظیماتی Adjustment به کار ببرید.


آموزش فتوشاپ - راهنمای جامع Adjustment Layers در Photoshop (http://persiangfx.com/fa/tutorials/photoshop/basics/a-basic-guide-to-photoshop-cs4-adjustment-layers/)
آموزش فتوشاپ - لایه های تنظیم فتوشاپ Adjustment Layers (http://persiangfx.com/fa/tutorials/photoshop/basics/photoshop-adjustment-layers/)


در مثال زیر یک لایه تنظیماتیgradient map adjustment به کار خواهم برد. یک rainbow default gradient استفاده می کنم و سپس opacity لایه تنظیماتی adjustment خود را تا 20% کاهش می دهم تا یک افکت لطیف بدهد. یک نکته خیلی خوب درباره لایه های تنظیماتی adjustment این است که شما می توانید نه تنها تنظیمات adjustment settings بلکه opacity و blend mode لایه را هم ویرایش کنید. حتی می توانید ماسک ها را برای mask off کردن نواحی از لایه های تنظیماتی adjustment خود با دادن تنظیمات area-specific adjustments برای تصاویرتان به کار ببرید.2- Smart Filters ها
لایه های تنظیماتی Adjustment خیلی عالی هستند اما اگر بخواهید فیلترها را به صورت غیر مخرب به کار ببرید چه؟ اینجا جایی است که smart filters وارد عمل می شوند. این فیلترها به شما اجازه می دهند smart filters های خودتان را درست مانند یک لایه blending option استفاده کنید تا اینکه بتوانید برگردید و در هر زمانی تنظیمات فیلتر خود را ویرایش کنید. برای به کار بردن smart filter لایه ایی را که می خواهید این فیلتر در آن استفاده شود را انتخاب کنیدو به filter>convert بروید.یک تذکری دریافت خواهید کرد که باید لایه تان را در یک ‘smart object’ تبدیل کنید. Ok را کلیک کنید.سپس یک فیلتر به عنوان فیلتر معمولی استفاده کنید. اگر به پالت لایه هایتان نگاه کنید خواهید دید که فیلتر زیر لایه هایتان شبیه به blending option ظاهر شده است. اگر می خواهید تنظیمات filter settings لایه تان را تغییر دهید به راحتی بر روی فیلتر در پالت لایه هایتان دوبار کلیک کنید.3- Masks ماسک ها
احتمالا ماسک ها جنبه ایی هستند که که اکثر شما با آنها آشنایید. که به شما اجازه می دهند که بخشهایی از تصویرتان را پنهان یا ‘mask’ کنید. قطعا فکر می کنید که بسیاری از ما عادت داریم که ابزارهای آسان تر از این را به کار ببریم که البته خیلی destructive و مخرب ترند. ماسک ها به شما آزادی بسیار زیادی می دهند تا تنظیماتی را که می خواهید به کار ببرید. و یقینا non-destructive (غیر مخرب) اند. برای این مقاله بر روی یک لایه ماسک استاندارد (standard layer mask) متمرکز می شوم. اما در بیرون تنوع بسیار زیادی از تکنیک های ماسک کردن وجود دارد. اگر به قسمت پایین پالت لایه ها نگاهی بیندازید یک آیکون کوچک برای ‘apply layer mask’ خواهید دید. روی این آیکون کلیک کنید. سپس می توانید یک ابزار براش رنگ مشکی را برای ماسک کردن نواحی از تصویر خود به کار ببرید. سعی کنید نتیجه را با براش هایی با opacity و hardness های مختلفی امتحان کنید. دقت کنید براش مشکی را باید در ناحیه ماسک اعمال نمایید.وقتی بخشهایی از تصویرتان را با استفاده از ابزار براش لبه نرم و بزرگ با 100% opacity ، ماسک می کنید اتفاقی که می افتد این است که قسمت های ماسک شده در واقع پاک شده اند مانند اینکه با ابزار پاکن ان را پاک کرده باشید. اگر می خواهید بخش هایی از تصویرتان را بازسازی کنید می توانید به راحتی و با استفاده از یک براش با رنگ سفید (با انتخاب ناحیه ماسک در لایه تصویر) ناحیه های پاک شده را برگردانید و بخش های خاصی را از حالت ماسک خارج کرده و از حالت ماسک در آوردید.
لذت استفاده از لایه های ماسک در فتوشاپ (http://persiangfx.com/fa/tutorials/photoshop/photo-editing/the-joy-of-photoshop-layer-masks/)

4- Dodge/Burn (رایت و داج)
این یک تکنیک بسیار عالی است که من اکثرا در برنامه های آموزشی مهارت های تصویری خود به کار می برم. من عادت داشتم تصاویرم را با استفاده از ابزار Doge/Burn بر روی لایه ها Dodge/Burn می کردم. اگرچه این کار کاملا destructive و مخرب است چون اگر بعدا از نتیجه کار راضی نبودید شما نمی توانید این عملیات را undo کرده و ّان را برگردانید. برای این که با باز کردن عکس تان عملیات dodge/burn به صورت non-destructively و غیر مخرب شروع شود، یک لایه جدید در بالا ایجاد کرده و نام آن را ‘dodge/burn’ می نامید. به edit>fill رفته و این لایه را با رنگ خاکستری 50% gray پر می کنید. مطابق تصاویر زیر:


حالا blend mode لایه فوق را به حالت ‘overlay’ تغییر دهید. این مسئله رنگ خاکستری لایه شما را پنهان می کند. اما به شما اجازه می دهد روی این لایه را رنگ بزنید. بر روی لایه فوق با استفاده از براش رنگ لبه نرم با رنگ های سفید یا سیاه با میزان Opacity:10% رنگ بزیند. همین طور رنگ بزیند و به تدریج های لایت یا نقاط روشن و سایه های تصویر را دقیق روی تصویرتان ایجاد کنید.

شما می توانید محتوای لایه dodge/burn layer تان را با تغییر دادن blend mode و بازگرداندن آن از حالت ‘overlay’ به ‘normal’ مرور کنید. این کار به شما اجازه می دهد نشانه گذاری های براش تان را ببینید.در زیر شما می توانید تفاوت میان تصویر اصلی و ورژن dodge/burn را ببینید. من تنها به صورت سردستی این کار را برای این مثال dodge/burned کردم. اما در حالت معمول چندین بار بر روی این مرحله وقت صرف می کنم.


آموزش مهم فتوشاپ - اسرار دستکاری و ترکیب تصاویر با ابزار Dodge و Burning + ویدئو (http://persiangfx.com/fa/tutorials/photoshop/photo-editing/dodge-burning-manipulation-secrets/)

5- Lens Flare
فیلتر lens flare (شعله های لنز) واقعا می تواند مفید باشد، اما سابقا من از چگونگی استفاده غیر مخرب از آن بی اطلاع بودم. تصاویر را flat و صاف می کردم و از این تصاویر صاف شده به عنوان یک لایه جدید رویی استفاده می کردم و سپس یک افکت lens flare به کار می بردم. اگرچه به نظر من موثرترین روش برای استفاده غیر مخرب از فیلتر lens flare، ایجاد یک لایه جدید روی لایه ای که می خواهیم این افکت را به ان اعمال کنیم سپس با رنگ مشکی کل لایه را رنگ می کنیم. سپس به راحتی blend mode این لایه را به حالت ‘screen’ تغییر دهید تا رنگ مشکی پنهان شود. و lens flare خود را همانطور که قبلا استفاده می کردید به کار ببرید: تصویر زیر ‘lens flare’ لایه را در حالت blend mode نرمال نشان می دهد.

در تصویر زیر ‘lens flare’ لایه را در حالت blend mode ‘screen’ نشان می دهد که پس زمینه آن پنهان شده است اما اجازه می دهد تا lens flare از وسط آن نمایان شود.شما چه فکر می کنید؟
شما درباره کارهای غیر مخرب در فتوشاپ چه فکر می کنید؟ آیا قبلا در مورد هیچ یک از این تکنیک ها بالا و اینکه چقدر مفیدند چیزی شنیده بودید؟

آموزش کوتاه>>>سرعت جریان کار فتوشاپ تان را بالا ببرید

سرعت جریان کار فتوشاپ تان را بالا ببرید - بخش اول

سرعت جریان کار فتوشاپ تان را بالا ببرید

جزئیات آموزش
برنامه: فتوشاپ
سطح آموزش: مبتدی
مدت آموزش: یک دقیقه برای یادگیری، یک لحظه برای استاد شدن!

اگر در سال جدید اراده کرده اید سرعت جریان کارتان را بالا ببرید،پس امروز روز شانس شماست. می خواهم به شما نشان دهم چه طور می توانید برای پردازش در فتوشاپ با استفاده از ویژگی هایی که ممکن است هرگز قبلاً به آن ها برخورد نکرده باشید در وقت تان صرفه جویی کنید.

میانبرها
بیایید با ساده ترین صرفه جویی کننده ها در وقت یعنی میانبرها شروع کنیم.اگر قبلاً از میانبرهای فتوشاپ استفاده نکرده اید، پس به شما توصیه می کنم چند تا از آن ها را یاد بگیرید.علاوه بر میانبرهایی مثل copy, paste, undo, و redo میانبرهای زیادی در فتوشاپ وجود دارد.

بیایید با چند تا از مفیدترین آن ها شروع کنیم: (کاربران ویندوز CTRL را جایگزین CMD کنند)

New Layer: CMD + SHIFT + N
Hue and Saturation: CMD + U
Fit on Screen: CMD + 0
Default Colours: D
Duplicate Layer: CMD + J
Free Transform: CMD + T

اگر ابزار مورد علاقه شما میانبری ندارد نگران نباشید، خیلی راحت یک میانبر بسازید. از میانبرهای Edit > Keyboard استفاده کنید. بیش تر ابزارهای وابسته به عکاسی را می توان در زیر منوی کشویی یافت.

کادر بعد از Tool Name را انتخاب کنید و سپس میانبر خودتان را تایپ کنید. میانبری را انتخاب کنید که استفاده از آن راحت باشد و انتخابش سخت نباشد. سخت ترین قسمت پیدا کردن میانبری است که قبلاً وجود نداشته است. برای مثال، من دلم می خواهد لایه تنظیم منحنی هایم CMD + C باشد، اما این میانبر قبلاًبه کپی اختصاص داده شده است، که بنظرم مهم تر است.

می توانید یک PDF با همه میانبرها دانلود کنید.

عملیات ها (actions)
تنظیم عملیات ها برای سرعت بخشیدن به کارهایی که شما بر یک مبنای مشخصی انجام می دهید فوق العاده مفید است. آن ها واقعاً باعث صرفه جویی وقت زیادی در ویرایش می شوند و به شما اجازه می دهند زمان بیش تری را صرف عکس گرفتن کنید.

ایجاد یک عملیات خیلی راحت است. فقط نوار وظیفه actions را با انتخاب Window > Actions باز کنید. سپس می توانید یک action جدید ایجاد کنید و بعد از این هر کاری انجام می دهید ثبت می شود.

پس از اتمام کار می توانید این عملیات را اجرا کنید و مراحلی که ثبت کرده اید را کامل می کند. اگر غالباً یک عملیات را روی تعداد زیادی عکس اجرا می کنید پس تنظیم یک عملیات ممکن است مهم ترین صرفه جویی کننده در وقت باشد.

برای نگاه دقیق تری به عملیات ها سری به پست ما بزنید.

اسکن کردن در تصاویر چندگانه
اگر دو یا سه تصویر را هم زمان و در یک صفحه در کامپیوترتان اسکن می کنید و لازم است آن ها را سریعاً جدا کنید، پس چرا از ابزار crop and straighten استفاده نکنید؟

فایل را از اسکنرتان باز کنید، و File > Automate > Crop and Straighten را انتخاب کنید و تصاویر اسکن شده تان crop می شود، آن ها را straighten کنید و در یک پنجره جداگانه باز کنید تا بعداً به آن ها رسیدگی کنید.

این کار خیلی آسان تر از این است که خودتان این کار را انجام دهید، یا عکس ها را جداگانه اسکن کنید. اگر مجبورید تعداد زیادی عکس را اسکن کنید این کار باعث می شود در آینده در وقت شما خیلی صرفه جویی شود.


crop and straighten عکس های اسکن شده شما را دسته بندی می کند

پردازشگر تصویر
اگر می خواهید اندازه یک سری عکس را طوری تغییر دهید که طول و عرض همه آن ها یکسان باشد می توانید از عملیاتی با یک فرآیند دسته بندی استفاده کنید یا می توانید از پردازشگر تصویر استفاده کنید.

پردازشگر تصویر خیلی شبیه فرمان دسته بندی است اما گزینه های بیشتری دارد. برای شروع به File > Scripts > Image Processor بروید.

می توانید فایل ها را بصورت JPEG, PSD یا TIFF ذخیره کنید، یا اگر دلتان می خواهد می توانید بصورت هر سه ذخیره کنید. همچنین می توانید عملیات هایی بارگذاری کنید (load)، مثلاً در پانل پردازش دسته ای (processing batch).

لایه های تنظیم
استفاده از لایه های تنظیم فتوشاپ بهترین روش برای ویرایش عکس بدون دستکاری عکس اصلی است. این کار به شما اجازه می دهد بدون این که عکس خراب شود آن را ویرایش کنید و به راحتی هر تغییری در آن ایجاد کنید.

لایه های تنظیم فتوشاپ را می توانید در Layer > New Adjustment layer پیدا کنید. استفاده از آن ها خیلی سریع و آسان است، اما در هنگام ذخیره PSD تان به فضای بیش تری در هارد دیسک احتیاج دارید.

اگر لازم باشد در آینده دوباره عکس را ویرایش کنید لایه ها به شما امکان می دهند به جای این که دوباره از stratch شروع کنید فقط یک اسلایدر را جابجا کنید. اگر هر یک از آموزش های قبلی مرا خوانده باشید، می دانید که من همیشه با لایه های تنظیم ویرایش می کنم.

تغییر رابط و تنظیمات
تغییر رابط برای تنظیم اولویت های شخصی تان کار مهمی است. تنظیم فتوشاپ بطور صحیح بدین معناست که بتوانید سریع تر به ابزارها دست یابید و از سبک برنامه تان راضی باشید.

برای ویرایش تنظیمات در Adobe Photoshop برای ویندوز Edit > Preferences > General را انتخاب کنید. کاربران Mac باید Photoshop > Preferences > General را انتخاب کنند.

در پانل تنظیمات، می توانید گزینه های صفحه نمایش رابط، history states, unit measure default, transparency و 3D و همچنین خط کش ها و راهنماها (guides) را تغییر دهید.

از افزایش سرعت لذت ببرید!

از این که این آموزش را خواندید از شما متشکرم، و منتظر آموزش بعدی باشید که نکته های بیش تری به شما ارائه می دهد تا به یک معلم فتوشاپ چابک تبدیل شوید.

:::آموزشهای تصویری فتوشاپ::: آموزش استفاده از ابزار گرادینت

برای ساخت پرچم موج دار ابتدا به 2 تصویر نیاز داریم ....

  • تصویر پرچم که ما در اینجا پرچم جمهوری اسلامی ایران را فراهم کرده ایم.(مشاهده)
  • تصویر حالتی از موج که شما عزیزان می توانید از همین تصویر استفاده نمایید.(مشاهده)
نکته : لازم به ذکر می باشد برای درست کردن پرچ موج دار در فتوشاپ می بایستی اندازه 2 تصویر پرچم و تصویر موج دار هم اندازه هم باشد.

هر 2 عکس را در نرم افزار فتوشاپ باز می کنید (Ctrl+O)،سپس عکس حالت موج دار را به صورت یه لایه جدید در عکس پرچم ایران وارد می کنید.
برای این کار می توانید روی عکس حالت موج دار بروید کلید Ctrl+A را فشار دهید تا کل تصویر انتخاب شود و Ctrl+C . حال به تصویر پرچم ایران بروید و کلید Ctrl+V را فشار دهید تا عکس حالت موجی روی تویر پرچم ایران ظاهر شود.

تصویر شماره 1

حال از منوی Filter ->Blur->Gaussian Blur را انتخاب نمایید.
تصویر شماره 2

از پنجره باز شده در کادر Radius عدد 1.6 را وارد نماید و دکمه Ok را فشار دهید .
تصویر شماره 3

حال از منوی Layer حالت تصویر را به Liner Light تغییر دهید و Opacity را به 80% . همانطور که در تصویر مشاهده می کنید حالت های موجی در پرچم ایران به وجود آمد.
تصویر شماره 4
امید وارم این آموزش رضایت شما دوستان عزیز را جلب نماید.

منبع:ایرانیان گرافیک

✿♪♪✿♪♪تصاویر لایه باز مذهبی✿♪♪✿♪♪تولید اختصاصی اسک دین***

تصاویر لایه باز مذهبی را اینجا ببینید
psd

آموزش ساخت باران طبیعی در 7 مرحله با فتوشاپ+آموزش تبدیل عکس به طرح مدادی

تصویری که در زیر مشاهده می کنید تصویر پایانی این آموزش هست که شما با اجرای مرحله به مرحله این آموزش و کمی خلاقیت و تلاش خود می توانید عکس هایی زیباتر از ما درست کنید !مراحل کار رو با هم شروع می کنیم :


1- عکس مورد نظرتون رو در Photoshop باز و یک لایه جدید ایجاد کنید:2- لایه جدید رو با رنگ مشکی پر کنید.(ساده ترین راه اینه که Background colour رو مشکل قرار بدید و ctrl+backspace رو بزنید.)

3- به مسیرهای Filter>noise>Add noise و Filter>Blur>Motion blur رفته و تنظیمات اونا رو مثل عکسهای زیر قرار بدید:
4- Blend Mode لایه فوق رو در حالت Screen بذارید.5- کلید های ترکیبی ctrl+L رو بزنید و تنظیمات Levels رو اینگونه قرار بدید:6- حالا قسمت های بالایی و پائینی تصویر بوجود آمده رو انتخاب و سپس Delete کنید.7- کلید های ترکیبی ctrl+T رو بزنید و :دانلود براش نام های امام علی(ع)با عرض سلام و تسلیت ایام شهادت امیرالمومنین حضرت علی(ع)
به همین مناسبت انجمن گفنگوی دینی براش نام های امام علی(ع) را برای استفاده کاربران و گرافیست ها تهیه نموده است
دانلود از فایل پیوست

راهنماي استفاده:
1- پس از دانلود براش را از حالت زيپ خارج کرده و آن را در مسير زير قرار دهيد.
C:\Program Files\Adobe\Adobe Photoshop\Presets\Brushes

2- برنامه فتوشاپ را باز کنيد و از منوي file گزينه new و يا open را انتخاب کنيد،سپس ابزار Brush tool را انتخاب کنيد و بر روي فضاي کار کليک راست کرده و براش مربوطه با نام emamali-brushes را انتخاب کنيد.


آموزش ساخت براش در فتوشاپ

برای این کار اول باید یک صفحه جدید بازکنید.
برای اینکار میتونید از کلیدهای ctrl+N استفاده کنید.
-این نکته هم فراموش نشه که شما میتونید از عکسهای خودتون هم براش بسازید و فقط کافی اونهارو در برنامه بازکنید و ادامه آموزش رو پی بگیرید.بعد با استفاده از یکی از ابزارهای موجود مثل براشهای قبلی یا شیپها شکل یا طرح مورد نظرتونو ترسیم کنید .

مهم نیست با چه رنگی ولی سایزی که طرحتونو ترسیم میکنید خیلی مهمه دچون براشی که از اون طرح ساخته میشه به همون سایز ذخیره میشه و نکته دیگه اینکه سعی کنید طرحتون از کادر بیرون نزنه تا زیبایی براشی که میسازید حفظ بشه برای مثال ما میخواهیم یک براش از ترکیب چند براش داشته باشیم پس طرحمون رو آماده میکنیم :
حالا از منوی edit گزینه Define Brush Preset رو انتخاب میکنیم.
اکنون از ما اسم این براش رو میخواد که بعد از وارد کردن این اسم گزینه OK رو میزنیم.
براش مورد نظرتون ساخته شد حالا میتونید از براشی که ساختید استفاده کنید و لذت ببرید...