شرکت

استخدام و کار در شرکتی که از ویندوز و آفیس کپی شده استفاده می کنه

با سلام،
می خواهم در شرکتی استخدام بشوم که به عنوان اپراتور پاسخگویی و هماهنگی، با ویندوز و آفیس و... کار می کنیم (و این نرم فزارها کپی شده هستند یعنی همان قفل شکسته موجود در بازار که شرکت بر روی سیستم ها نصب کرده) ، بنده خودم شخصاً کپی رایت داخلی و خارجی را رعایت میکنم و الان هم در خانه از لینوکس و نرم افزارهای متن باز و رایگان استفاده می کنم، می خواهم بدانم آیا حقوقی که از کار در این شرکت خواهم گرفت، اشکال شرعی و حق الناس دارد و اینکه میگویند لقمه حرام در زندگی تأثیر می گذارد، آیا این حقوق شامل و مصداق آن لقمه حرام خواهد بود و هیچ تأثیری در زندگی من دارد؟
چون بحث انتخاب شغل و امرار معاش از طریق آن هست، این موضوع برایم خیلی مهم است.
(مرجع تقلید بنده آقای لنکرانی هستند، ولی چون محتاط هستم و می خواهم احتیاط کنم، در این موضوع ، نظر مراجعی که احتیاط بیشتر می کنند مثل آقای بهجت و.. برایم مهم تر است).
با تشکر

اجبار کاری از طرف کار فرما (لطفا راهنمایی کنید)

انجمن: 

سلام بنده برای شرکتی کار میکنم که به صورت پیمانکاری یک سری از کارهای یک کارخانه را بر عهده گرفته اند کارخانه مورد نظر بالای 70 درصد هزینه های پرسنل این شرکت (حقوق) را متقبل شده به شرطی که نیروهای این شرکت فقط بر روی کار این کارخانه متمرکز شوند وفقط این کار را انجام دهند حالا شرکت مورد نظراز ما میخواهد در کنار کار این کارخانه یک سری از کارهای دیگر شرکت را هم انجام دهیم در عوض یک مقدار حقوق بیشتری به ما بدهد به ما هم هم تاکید کرده اگر از کارخانه مورد نظر امدند برای بازرسی و... پنهانکاری کنید که کار دیگری هم انجام می دهید اگر هم ما قبول نکنیم با ما قطع همکاری می کنند حالا از لحاظ شرعی وظیفه ما چیست؟

همچنین یک سوال دیگر داشتم همکاری با کارفرما در این پنهان کاری چه حکمی دارد؟

مرجع تقلید: آیت الله مکارم شیرازی

برچسب: