سیادت

احکام مخصوص سادات

با سلام و احترام .  آیا در شریعت احکام خاصی نسبت به سادات هست؟ مثلا شنیدم که میگن اگر دو تا خواستگار برای دختر بود یکی عام یکی شیعه  و هردو در یک سطح ایمان باشند باید به سادات داد اینجا سوال میاد که طرف از کجا میتونه بفهمه که کدوم مومن تره. و اینکه اصلا بهش ربطی نداره و در اون حد نیست که در مورد ایمان مردم بگه.

ازدواج سیده با غیر سید

با سلام خدمت شما!
دختری ۲۰ ساله هستم مقیم کشورسوئد.
۱۴ سال بیشتر نداشتم که به این کشور امدیم و ادامه تحصیلاتم را اینجا گذراندم تا الان.
از وقتی به سن ازدواج رسیدم بین فامیل خیلی ها برایه پسرانشان مرا خاستگاری کرده اما من به علت ترس از فزندان ضعیف از ازدواج با فامیل نزدیک پرهیز کرده ام.
زیرا مادرم و پدرم، پدربزرگ و مادربزرگم ازدواجشان فامیلی نزدیک بوده مثلا دختر عمووپسرعمو بوده اند. به همین دلیل ۲خواهر کوچک خودم و حتی خاله ها و عمه هایم هر کدامشان ۲یا۳ فرزندان خود را رد سنین چند ماهگی ازدست دادن واولاد ناقص بینمان بسیارررربوده.
درکشور سوئدهم خاستگار بسیار دارم اما سید نیستن.‌برایه من اصلا مهم سید بودن طرف مقابلم نیست. من خود بیشتر کسی را میخواهم که باایمان، با اخلاق بانماز باشد تا بتوانم فرزندان خوبی داشته باشم. و برایم مهمتر از همه این است که اورابشناسم با اخلاقش اشناباشم. اما مادرم و خانواده مادرم برایشان سید بودن اولین چیزی هست که بخواهند درمورد خاستگارم فکر کننداگر سیدنباشند تا انها کلمه ای بگویند بهانه ی این رامی اورند ک ما دختربه بیگانه نمیدهیم.
پدرم ۱۰سال میشود که به رحمت خدارفته و مادرم سرپست ما‌هست.
چندین مرتبه به مادرم گفته ام که‌برایه من مهم این است که شیعه علی باشد، باایمان باشد، نمازخوان باشد و اخلاق خوب داشته باشد اما برایشان باز کافی نیست و تاکید بررویه سید بودن دارند حتی اگر کسی رادوست داشته باشم سید نباشد جرات گفتن به مادرم راندارم زیرامیدانم بدون هیچ شناختی از پسرموردعلاقه ام درخواست مرادرمیکند.
نمیدانم چه کنم تا مادرم را راضی کنم.من دختری هستم ک اینجا بزرگ شدم باحجابم نمازم راقضا نمیکنم و سره وقت هستم اما میخواهم با کسی ازدواج کنم که دوستش‌دارم اما برایه مادرم سید‌بودن بسیارمهم هست.
لطفا مراراهنمایی کنید خواهش میکنم.
مادرم میگوید اگر باسید ازدواج نکنی فرزندانت سید نخواهند شد و تو فرزندانت را از همچین نعمتی دریغ میکنی. اما من‌معتقدم که اگر سید‌هم‌نباشند اما فرزندانم را به امیدخداوند بزرگ مومن و خوب تربیت کنم بزرگترین نعمت برایم هست
مادرم ترس از این داردکه اگرمن با یک غیرسید که دوستش دارم ازدواج کنم فامیل چه‌خواهند گفت.
اما من خودرابرتراز دیگران نمیدانم و برتری را در اعمال بنده گی ام ک انجام میدهم میدانم نه سید بودنم
من‌ بسیارررر تحقیق کردم و خواندم در موردازدواج سیده و غیر سید نه پیامبر ما نه جدما اینقدرسختگیر نبودن که ما الان هستیم.
لطفا اگر میشود برایم چند حدیث درمورد ازدواج سیده و غیرسید پیداکنید ک سند ان موجود باشد
من حتی نظر مرجع تقلیدم ایت الله سیستانی را نیزخواندم ام و هیچ مشکلی درموردازدواج سیده وغیر سید نگفته اند
چگونه میتوانم مادرم را راضی کنم؟؟؟ لطفا به من کمک کنید برایم حدیث از قران یا پیامبر یا امامان پیداکنید تا بتوانم داشته باشم.
اگر نسل فقط از طرف پدربود چرا نسل پیامبرمان از طریق فاطمه زهرا هست ایا خداوند نمیتوانست به پیامبر پسری عنایت کند بجایه دختر.
مادرکه ۹ماه فرزند را درشکم خودنگه میدارد هیچ نقشی ندارد که فرزند نسل او هم باشد!!
فکرنمیکنم خداوند در این مورد ناحقی کرده باشد زیرااو مهربان است و ناحقی نمیکند.
لطفامرایاری کنید و جواب مرا بدهید و مرا دوستانه راهنمایی کنید
باتشکر

جد سادات حسینی به کدام معصوم می رسد؟

انجمن: 

سلام

جد سادات حسینی به کدام معصوم میرسه؟

راهی برای اثبات سیادت

انجمن: 

سلام خسته نباشید خدمت شما،
با احترام خدمت شما ،
پدر بزرگ بنده در قریه جورد دماوندبدنیا آمدند ، در این قریه تمامی افرادی که حدود 100سال پیش زندگی می کردند از سادات منتسب به امام زاده روح الله که در همان قریه قراردارد می باشند ولی در زمان گرفتن شناسنامه به علت عدم سواد ، کلمه سید در شناسنامه ایشان ذکر نشده است و از آنجائی که در زمان کودکی با مادرشان بعلت اختلافی که با بستگان پیدا کردند به تهران می آیند ولی در شناسنامه ایشان محل تولد قریه جورد دماوند ذکر شده است . ولی اینجانب در سال 1382 به آن قریه مراجعه کردم وتمام بستگان نسبی پدر بزرگ من در استشهادی که تهیه کرده بودم تایید نمودند که پدر بزرک من از سادات می باشند و هم فامیلی می باشند به عنوان مثال سیدخلیل و سید جلیل و .... که همه از بستگان نسبی پدری میباشند.(مدارک موجود میباشد)
لذا پس از مراجعه به دادگاه و دادن اسناد و مدارک موجود اعلام نمودند که باید از طریق مراجع شرعی اقدام کنم .
لذا خواهشمندم در صورت امکان من را راهنمائ بفرمائید . در صورت نیاز مدارک را میتوانم ارسال کنم.
با تشکر

آیا سید بودن امتیاز به شمار می رود؟

سلام

آیا سید بودن برای یک فرد امتیازی در بر دارد؟

مثلا در دادگاه ها دیده شده فلانی که سید هست بطرف مقابلش میگه اگه من نفرینت کنم زود میگره من سیدم!!!

یا مثلا برخی ها اعتقاد دارند دعای سیدها زودتر مستجاب میشه یا آزار اونها گناه بیشتری داره.

مگه میشه نژاد و ژنتیک هم در دین عامل برتری باشه؟ به اینان باید گفت گیرم که پدر تو بود فاضل از فضل پدر تو رو چه حاصل؟

سیادت حضرت علی و حضرت زهرا و فرزندان ایشان علیهم السلام

سلام عليكم آيا حضرت علي (ع) سيد بود يا فقط حضرت زهرا (س) سيده بودند؟ اگر توضيح بدهيد سيد بودن چگونه بوجود امده ممنون ميشوم چون يك آقاي كه براي سخنراني آمده بود ميگفت در آخرت سيد بودن از مادر حساب ميشود نه از پدر چون حضرت زهرا سيده بوده ممنون از شما بزرگوار يا علي مدد

آيا حضرت علی (ع) سيد بودند؟

سلام عليكم حضرت آقا يك سوال ديني آيا حضرت علي (ع) سيد بود يا فقط حضرت زهرا (س) سيده بودن اگر توضيح بدهيد سيد بودن چگونه بوجود امده ممنون ميشوم چون يك آقاي كه براي سخنراني آمده بود كانادا ميگفت در آخرت سيد بودن از مادر حساب ميشود نه از پدر چون حضرت زهرا سيده بوده ممنون از شما سرور بزرگوار يا علي مدد