سکولاریسم

ادعای سکولار بودن فقه شیعه!

ایرادات حکومت های غیر اسلامی

بسم الله الرحمن الرحیم

با سلام و عرض ادب .

گاهی وقت ها که با آشنایان بر سر ولایت فقیه بحث میشه به ما میگن مگه ایراد حکومت آمریکا چیه که ما باید مثلا حکومت اسلامی داشته باشیم ، و ما به خاطر عدم اطلاع از ایرادات حکومت های غیر اسلامی نمیتونیم جواب بدیم ، لطفا در این تایپک بگین ایراد یک حکومتی مثل حکومت آمریکا چیه که ما نباید مثل اونها بشیم و حتما باید حکومت اسلامی برقرار کنیم ، با تشکر .

سکولاریسم، آیا راه حلی وجود دارد؟

آیا راه حلی برای مقابله با این تفکر وجود دارد؟ چه تفکری میتواند در مقابل سکولاریسم حتی مقاومت کند؟

سوال این نیست که سکولاریسم خوب است یا بد هر چند از نظر بنده که یک مسلمان هستم کاملا مردود است اما همه ما مطلع هستیم که این تفکر در بین مردم به خصوص جوانان به شدت در حال گسترش هست و این مسئله تنها شامل کشوری با حکومت اسلامی یعنی ایران نمیشود. تقریبا اکثر کشورهای جهان حکومتی بر پایه ی سکولاریسم تشکیل دادند و البته سکولاریسم خواهی در بین مردم سایر کشورها هم به شدت در حال افزایش هست.

اندیشه دینی و سکولار

سلام وقت بخیر
اگه امکان داره در مورد اندیشه دینی در سیاست از منظر قرآن و روایات و همچنین سخنان علما و امام خمینی و ایت الله خامنه ای توضیح مفصل بدید

ارتباط دین گریزی و سکولاریسم با راحت طلبی

یک مسئلۀ خیلی مهم در سکولاریسم این است که افرادی که به سوی سکولاریسم میروند، همیشه دم از آزادی میزنند!! اما آیا این شعار حقیقت دارد؟ آیا سکولاریسم و مکاتب دین گریز و خداستیز برای آزادی میجنگند؟

به نظر من، این افراد در حال فریب بشریت هستند و به هیچ وجه به دنبال آزادی نیستند بلکه به دنبال راحتی هستند. در واقع اینکه شما "بتوانی هر کار دلت میخواهد بکنی به شرط اینکه به دیگران آسیب نرسانی" به هیچ وجه به معنای آزادی نیست، بلکه به معنای گریز از مسئولیت است.