دلائل حقانیت دین اسلام

شبهاتی در مورد روحانیت و اسلام

سلام

مطلب زیر رو در اینترنت مشاهده کردم و تحت تاثیر قرار گرفتم و فکر میکنم افراد دیگری رو هم تحت تاثیر قرار دهد خداوند توفیق داد و با سایت شما اشنا شدم و میخواستم خواهش کنم تا لطفا دقیق به همه شبهات ایجاد شده پاسخ بدید 

 

سلام می کنم
همیشه راجب روحانیون فکر می کنم .اوایل احترام زیادی قایل بودم .سال ۵۷ نوعی دلتنگی برای مذهب و نشانه های ان در مردم ظاهر شد .زندگی مردم درون اتوبانی از پیشرفت قرار داشت و حرکت می کرد .روحانیون یاد اوری کردند که پول و در امد نفت را بستگان شاه به مصارف شخصی می رسانند !!
پس از پیروزی انقلاب امروز روحانیون دیگر ادرسی به نام پول نفت به مردم نمی دهند به جای ان دنیایی را ترسیم می کنند از شهادت و جنگ با ظالمان دنیا .
وقتی سال ۵۷ روحانیون عمده انتقاد را به سازمان امنیت می کردند و وجود زندانیان سیاسی را دلیل ستم گری رژیم می دانستند مردم بشدت به انها اعتماد داشتند .تصور بنده در نوجوانی این بود که پاکتر از یک روحانی شیعه نیست و ما دیگر فساد نخواهیم دید و البته فساد هم ندیده بودیم فقط شنیده بودیم .
روجانیون در ابتدا بسیار به مردم و فرهنگ انها نزدیک بودند .هر گز از کراوات نفرت نداشتند .بازرگان با کراوات در محضر حضرت امام می ایستادند و گزارش می دادند .
اما …….
به تدریج وقتی روحانیون امور را به دست گرفتند مسایل تغییر کرد .سازمان امنیت لازم هست ……زندانی سیاسی ….ظاهر و لباس ……ومهمتر از همه من شهروند معمولی بدون جرم و سابقه خاصی مثل میلیونها نفر دیگر به حال خودمان رها شدیم تا نان از زیر سنگ در بیاریم ….

اعتقادی دارم که در ان نمی بایست به کسی توهین مستقیم کرد .من قادرم حرف بزنم بنویسم و شرح بدم چرا دشنام و توهین ؟

دوگانگی رفتار روحانیون در هنگام انقلاب و پس از ان باعث شد اعتماد بخش عمده ای از مردم همان ابتدا از میان برود ولی برخی مثل بنده هنوز ادامه دادم .
تصورم این بود که انها درست می گویند …اسلام هراس ایجاد کرده بود زیرا داشت دنیا را دوباره درست می کرد .برای همین غرب مفابله می کرد .
هنوز اثار تعصبات روحانیون در مورد هنر هم انچنان ظاهر نشده بود اما انها نشان دادند که با موسیقی کلا مشکل دارند .
پس می بایست با ان خداحافظی کنیم .روحانیون از این مظهر فساد اصلا دل خوشی ندارند .امکان داره از جانشان بگذرند اما موسیقی ….
حتی در کشوری که زادگاه دین اسلام هست چنین سخت گیری دیده نشده .در برابر انتقاد می گویند که ما دنبال اسلام واقعی هستیم که البته ما را موظف به کشف اعماق فرامین مذهبی می کند .روحانی که اجازه نمی داد فرزندش تلویزیون نگاه کند اکنون می خواست سیاست هایی مانند اداره تلویزیون و رادیو را تنظیم کند!!!!
به تدریج مردمی مثل من دیگر کشوری نداشتند

روحانیت مدل سال ۵۷ کنار مردم است و در مقابل هر چه که بر علیه مردم هست موضع می گیرد .در امد مختصر دارد و منقد اشرافیت هست .
اما روحانیت مدل ۹۶ حقایق اتفاقات را علنا تحریف می کند !در امد دارد و لباسش نو هست .رنگ فانتزی تر دارد و به نماینده گی مجلس کمتر فکر نمی کند .
به چیزی که مردم را واقعا تهدید می کند اعتراض نمی کند .
قبل از انقلاب چقدر ما از ربا شنیدم که روحانیون از جهنم می ترساندند نزول خوار را .اما الان بانکهایمان روی نزول خواران را سفید کرده و روحانیون مشکلی ندارن !!!
فقر سایه زشتش را بر ایران انداخته و روحانیون ساکتن !!!
راستی چرا این برادران فقر می اورن ؟ایا انها مقصرن در فقیر شدن مردم ؟

چرا روحانیت نمی تواند راه حل برای فقر داشته باشد ؟

همه می دانیم که روحانیت مسول در ایران به دنبال جهانی کردن نسخه خاص و اصل اسلام در تمام دنیاست….می گوید که خداوند پشتیبان ماست و تردیدی ندارد .
در حالیکه همه نگرانی روحانیت گسترش اسلام هست …صنعت و خدمات و کشاورزی ایران به تدریج در اثر عدم توجه از بین می رود.
از سویی وقتی برای جهانگشایی نیاز به قدرت نظامی داریم , دنیا انواع تحریم ها را هم وضع می کند .
ابتدا می گویند که این تحریمها حتی باعث پیشرفت ما می شود !
اما با گذشت زمان مشخص می شود که دنیا کار خود را بلد هست .
تصور می کنید که برادران روحانی خوش قلب ما برای امرار معاش و در امد افراد چه اه جلی دارن ؟
طبیعتا دعا !!!!

دنیا با توسل به روش های علمی رکود اقتصادی را از بین می برن و ما دعا می کنیم

بزرگترین خصیصه روحانیون اینه که اکثرا سخنورن و قادرن افکار را از هر چه که خواستند دور کنند و اگر زورشان با کلام نرسد اقدام به وضع محدودیت می کنند .

هرگز ندیدیم که مسولیت انچه که کردند را بپذیرن و هرگاه انتقاد زیاد می شود می گویند در هر جماعتی خوب و بد هست و وجود اندک روحانی که شایسته انتقاد هستند باعث نمی شود که ما از همه انتها انتقاد کنیم !!!
در حالیکه خود را برای تبلیغ شیعه ازاد می بینند ……..فعالیت هر مبلغ مذهبی دیگر را رد می کند و ان را برابر کفر می داند !و از این انصاف در حیرتیم

برای قضاوت در مورد یک نظامی باید لباسش را از او گرفت و سپس می توان او را نقد کرد .لباس پیامبر را از تن در بیاورید تا مردم در مورد اعمال و افکارتان قضاوت کنند .پشت مقدسات قایم نشید تا بدانیم کی هستید .

در ضمن لباس تن شما لباس تمام اعراب بوده ان زمان .چرا فقط اشاره به پیامبر می شود ؟

 

چگونه می توان حقانیت اسلام را اثبات کرد ؟

انجمن: 

سلام
بارها ازم خواسته شده که حقانیت اسلام را اثبات کنم!
اما متأسفانه نسبت به سوال کم میارم
میشه کمکم کنید؟؟؟؟؟؟؟

کارشناس بحث : صالح