دشمن شناسی

آیا مصیبت صفین در حال تکرار است؟ (انتخاب اشتباه مردم در انتخابات)

با سلام
جریان صفین از تاسف آورترین فرازهای تاریخ برای شیعه است. زمانی که فرمانده لشکر امیرمومنان ع تا رسیدن به خیمه فریبکاران یعنی معاویه و عاص چند گامی بیشتر نداشت فتنه حماقت خوارج که ظاهربینی آنها کار دستشان داد جنگ برده را به شکستی بزرگ کشاند. جنگی که می توانست ریشه اموی را به هم بپیچد و اسلام را از این شجره خبیثه رها سازد، شد دردسری بزرگ برای خلاف علی ع و پس از آن امت اسلام. مصیبتی که به کربلا و عاشورا رسید و تا غیبت ادامه یافت و هنوز هم امت اسلام چوب آنرا می خورد....
و اما تاریخ برای عبرت ماست. که ما را برای عبرت گیری و آزموده شدن خلق کردند. ظاهرا امروز صحنه صفین در حال تکرار است. در حالی که ایران گروگان گرفته شده دوران طاغوت، زنجیرهای اسارت و بردگی استکبار را پاره کرده و بر دهان متجاوزان نخستین زده و به قدرت بزرگی در منطقه بدل گشته که بتواند از ملتهای مظلوم و آرمان های فراموش شده دفاع کند و در حالی که توانسته بزرگترین فتنه استکبار در منطقه یعنی فتنه گروه های تروریستی منطقه را به شکست بکشاند و عنقریب است که اسرائیل غاصب که ریشه هر فتنه ای در این منطقه است؛ خودبخود مضمحل گردد عده ای از داخل به تحریک و فریب دستگاه عریض و طویل استکبار دم از سازش با دشمن جنایتکار می زنند.
آیا اینان همان جاهلان ظاهرپرست زمان نیستند که نقش خوارج در صفین را بازآفرینی می کنند؟ چه بسا چنین است بخصوص که آنان نیز محور و مدار حقانیت در زمان خود را نمی شناسند و نمی دانند خدای متعال به لطف و کرمش حجت آشکاری به آنها عنایت کرده که راه را از بیراهه تشخیص دهند و علی زمان را به شکست نکشانند.
اما با کدام فریاد می توان ذهن خمود و عقل خموش آنها را بیدار ساخت؟ آیا این همه آیت و نشانه برایشان کافی نیست؟ منتظر چه اند؟ آیا منتظرند مسیح از آسمان نزول کند و یا مهدی از پشت پرده آشکار شود و بگوید این حق است و آن باطل تا قدم از بیراهه پس کشند؟ اگر چنین می اندیشند زهی خیال باطل که خداوند هیچ امتی را چنین هدایت نکرده چه اینکه حجت عقل را به آنها عطا کرده تا بکارش ببرند و حق را بیابند نه اینکه آن را پشت هواها و هوسها و ظاهربینی ها مخفی سازند.
برادر! خواهر! کیستی ؟ کجایی؟ چه می اندیشی؟ اینسوی میدانی یا آنسو؟ گوش به سخن کدام زبان سپرده ای؟ و عقل را چه کرده ای؟ و دین را چگونه تفسیر می کنی؟ امروز زمان آزمون بزرگ من و شماست. من و شما هم فرداروز مورد قضاوت تاریخ و آیندگانیم. آیا مارا هم به جبهه حق و بصیرت ملحق می سازند یا به جبهه باطل و کوردلی؟ لختی بیاندیش....
یا علیم

دشمن شناسی اسلامی

سلام ... امیدوارم که خوب و خوش و سلامت باشین ... چند وقت پیش داشتم یکی از سخنرانی های آیت الله خامنه ای رو در درون تلویزیون میدیدم که برام سوالی پیش اومد بنابراین تصمیم گرفتم بدین وسیله ازتون سوالی رو بپرسم امیدوارم که در مورد این مساله بتونین بهم کمک کنین ... ایشون در درون صحبتهاشون داشتند در مورد دشمن شناسی صحبت میکردند ... و ایشون عنوان میکردند { اگر ما داریم در مورد دشمن صحبت میکنیم این توهم توطئه نیست ... و ایشون تاکید زیادی کردند که وقتی توطئه رو میبینند خوب باید توطئه رو عنوان کنند } در درون ادامه صحبتهاشون ایشون مثالی رو زدند ... مثالی از یک دانشمند !!! گویا یکی از دانشگاههای ایران یک دانشمندی رو به ایران دعوت میکنند ... این داشنمند پیشترفتهای بسیار زیادی از ایران رو میبینه و در مورد اون پیشترفتها گزارشهایی رو ایجاد میکنه ... مصاحبه هایی رو انجام میده و مطالبی رو در درون ژورنالیسم های علمی پخش میکنند ... همچنین ایشون وقتی داشتند در مورد پیشترفت علمی ایران تحقیق میکردند ... گویا مسیرشون از میدان انقلاب میگذشته و تابلوهایی که مقالات ISI تحویل میدن رو میبینند و از اونها عکس میگیرن ... و در درون گزارششون از همصحبتی با دلالی صحبت میکنه که با پرداخت 5 میلیون تومن مقاله ISI تحویل میده و ... خوب ببینید ... من نمیدونم چرا ایشون این مساله رو به چشم دشمنی دیدند ... و این رو مثالی از دشمن شناسی عنوان کردند که اینها دشمن هستند و باید مراقب دشمنان باشیم و ... خوب مگه یک ناظر بی طرف چجوری برخورد میکنه ... خوبی ها و رشد و پیشترفتها رو عنوان میکنه و آفت ها و مشگلات رو هم بولد میکنه ... اصلا فرض میکنیم که ایشون در مورد رشد و پیشترفتهای ایران هیچ صحبتی نمیکرد و تنها عکس مذکور رو پخش میکردند ... من باز هم این مساله رو دشمنی نمیبینیم ... من روزانه هزاران مدل از اینگونه رفتارها رو دارم میبینم . چه در درون محیط کارم . چه در درون فامیل . چه درون همسایه ها و ... بارها شده که حرفهای من رو به مدلی دیگر زده اند بارها شده که فرزنده خودشون رو در درون جمع بالا بردن و من رو پائین آوردند بارها شده که جنس نامرغوب به من دادند و ... ولی این ها موجب نشده که من به چشم دشمن به اونها نگاه کنم . اگر بخوام به این چشم به مردم نگاه کنم که عمه و خاله و دائی و داداش و مدیر و ... همه و همه دشمن من هستند . میخواستم در صورت امکان کمی در مورد دشمن شناسی توضیح بدین و اینکه چطور مثلا این دانشمند میتونه نمونه ای از یک دشمن باشه ... متشکرم . http://tnews.ir/news/cb6172587830.html http://farsi.khamenei.ir/speech-content?id=34703

آنهایی که توهین کردند...

انجمن: 

[="DarkGreen"]به نام خدا
باسلام
در این تاپیک ان شاء الله به نقد و معرفی افرادی که به دین توهین کردند میپردازیم،تا در جهت دشمن شناسی گامی بر داشته باشیم.
یا علی مدد
[/]

معرفی اپ ها و بازی هایی داخلی در راستای جنگ نرم

[="DarkGreen"]به نام خدا
با سلام
جنگ نرم مدت هاست که بر علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تحمیل شده و متاسفانه بسیار هم موفق بوده.اما جنگ نرم هم یک جنگ واقعیست و نیاز به یک سنگربان واقعی نیاز دارد.سنگربانانی که در عین حقیقت و موجودیت مجازی اند.مطمئنا بازی ها و برنامه های ضد دشمن پدافندیست در برابر حملات آنها.
دوستان لطفا در این تاپیک برنامه ها و بازی های مختلف که بر علیه دشمن طراحی و ساخته شده اند رو در این تاپیک معرفی کنید.
یا علی مدد
[/]

دشمن و دشمن شناسی(تاملی بر شناخت دشمن و دشمنی های دشمن)

با سلام
عرض ادب و احترام
دشمن و دشمن شناسی از مولفه هایی ضروری هر انسانی است که باید نسبت بدان معرفت کامل داشته باشد تا بتواند به حیات خود ادامه دهد
انسان به عنوان اشرف مخلوقات از اولین لحظات خلقت خود به دشمنی اشکار دست و پنجه نرم می کند ابلیس دشمنی اشکارا برای انسان است و انسان بای نسبت به دشمنی های او معرفت داشته باشد تا با اقدامی به موقع دشمنی هایش را شناخته و در مواقع مقابله به مثل نماید

انسان اگر به دشمن خود معرفت نداشته باشد حیات خود و هم بستگان و هم راهان و هم پیمانان و....خود را به مخاطره خواهد انداخت
مساله ای که نه می توان و نه می شود به راحتی از کنار ان گذشت

ادم ابوالبشر با این که خداوند تاکید کرده بود که شیطان دشمن شماست باز فریب دشمن خود را خورد.
یوسف نبی دشمنان خود را نشناخت و برادرانش انچنان با او برخورد کردند

دشمن در قالب های مختلف می تواند چهره عوض کند وبا ظاهری فریبنده به دشمنی بپردازد
این وظیفه انسان است که به شناخت دشمن خود بپردازد و البته تنها شناخت دشمن کفایت نمی کند و
علاوه بر شناخت دشمن شناخت دشمنی های دشمن نیز از ضروریات هر انسان است.

در ادامه این بحث به ضرورت شناخت دشمن و معرفت به دشمنی های دشمن خواهیم پرداخت.

دوستان نیز میتوانند نظرات خود را بیان نمایند

فیس بوک با چه هدفی راه اندازی شده است؟

[=&quot]:Narahat az::Narahat az::Narahat az:
فیس بوک شرکتی وابسته به صهیونیسم و فراماسونری است و طراحان آن با هدف طرفداری جهانیان از اسرائیل و صهیونیسم، این شبکه اجتماعی را راه اندازی کرده اند تا رویای ایجاد اسرائیل بزرگ را تحقق بخشند[/].

[=&quot]به گزارش مونیتورینگ اخبار خارجی واحد مرکزی خبر به نقل از منابع اینترنتی، مارک زوکربرگ مدیر عامل جوان فیس بوک همواره در انظار عمومی با سوئیت شرتی کلاه دار ظاهر می شود و هیچ وقت آن را از تن نمی کند. به همین علت پرسشهای زیادی درباره این لباس طرح شده است[/].

[=&quot]زوکربرگ در یکی از برنامه های تلویزیونی مجبور شد در برابر دوربینهای تلویزیونی سوئیت شرت خود را درآورد و همگان با تعجب زیاد متوجه شدند نقشه ای عجیب و غریب درون این لباس ترسیم شده که رمز و رازهای زیادی در بر دارد[/].

[=&quot]زوکربرگ مدعی است که این نقشه در حقیقت ماموریت فیس بوک را ترسیم کرده است اما با نگاهی دقیقتر به آن می توان اثر صهیونیسم و فراماسونری را در آن پیدا کرد[/].

[=&quot]ستاره داود در وسط این نماد مشهود است و سپس واژگان فیس بوک و دوست به چشم می خورد که در کنار قراردادن آنها به معنای «اسرائیل را به عنوان دوست خود در فیس بوک انتخاب کنید» ، است[/].

[=&quot]این یعنی لابی صهیونیسم کاری کرده که همه کاربران فیس بوک به طور غیرمستقیم به دوستان اسرائیل تبدیل شوند.اما دقیقا چه کسی پشت فیس بوک قرار دارد[/].

[=&quot]شرکت اکسل از حامیان موسس اولیه فیس بوک بود است. خود اکسل نیز تحت مدیرعاملی جیمز بریر قرار دارد که این فرد از هیئتهای امنای شرکت سرمایه گذاری ملی امریکا موسوم به[/] (NVCA) [=&quot]است که فردی به نام گیلمن لوی آن را تاسیس کرده است. گیلمن مدیر عامل شرکت اینتل است که سیا آن را بنیان نهاده است[/].

[=&quot]در نماد پیدا شده در لباس زوکربرگ همچنین نماد گروه فراماسون موسوم به [/]illuminatis [=&quot]مشاهده می شود که یک مثلث با دایره بین آن است. این دقیقا همان نماد چشم درون مثلث است که به فراماسونری تعلق دارد[/].

[=&quot]عدد سیزده در این نماد فراماسونهای[/] illuminatis [=&quot]در زیر عکس چشم مشهود است که عدد مقدس فراماسون ها است. جالب توجه آنکه در صفحه اول فیس بوک دقیقا سیزده فرد در نقاط مختلف جهان مشاهده می شوند که با فیس بوک به هم اتصال پیدا کرده اند[/].

[=&quot]چرا فراماسون ها فیس بوک را راه اندازی کرده اند؟ آنان خواسته اند با برنامه ریزی انقلابهای عربی، دیکتاتوریهای عربی را نابود کنند. انقلابهایی که از دسامبر سال دوهزار و ده در تونس آغاز شد. دقیقا سال 2010 در بین نمادی که زوکر برگ به تن داشت مشاهده می شود[/].
[=&quot]این ابزاری موثر برای آلت دست قرار دادن ملتها به شمار می رود[/].
[=&quot]اما چرا این هدف؟ پاسخ به آن باز هم در نماد زوکربرگ پیدا می شود[/].
[=&quot]در این نماد، نماد بزرگتر ستاره داود بر روی نماد کوچکتر ستاره داود قرار گرفته است: این یعنی اسرائیل کوچک به اسرائیل بزرگ تبدیل می شود[/].

[=&quot]یکی از ائمه جماعت عربی گفت صهیونیستها و فراماسونها به دنبال نابودی کشورهای اسلامی هستند تا رویای دولت بزرگ اسرائیل را تحقق بخشند و به اهداف شوم خود برسند[/].

[=&quot]به گزارش خبرنگار جنگ نرم مشرق، فیس‌بوک نام شبکه‌ای اجتماعی است که بی‌شک اکثر کاربران اینترنت حداقل با نام آن آشنا هستند. اهمیت و کارایی این شبکه اجتماعی در گرد هم آوردن افراد و نیز به اشتراک گذاشتن اطلاعات کاملاً مشخص است. به همین خاطر شاید بهتر باشد تا این شبکه اجتماعی، مؤسس آن، و برخی مسائل پشت پرده آن را بهتر بشناسیم[/].

[=&quot]بر اساس تازه‌ترین گزارش وب‌سایت اونیون، مارک زوکربرگ ملقب به «ارباب[/]» [=&quot]یکی از عوامل سیا و مدیر «برنامه فیس‌بوک» سیا معرفی شده است. این گزارش همچنین موید آن است که سازمان جاسوسی آمریکا به خاطر کار فوق‌العاده زوکربرگ در پیاده‌سازی برنامه فیس‌بوک، به وی مدال تقدیر اعطا کرده است[/].

[=&quot]حال با توجه به برخی مدارک موجود این سوال پیش می‌آید که آیا زوکربرگ مؤسس و گرداننده اصلی فیس‌بوک است یا اشخاص دیگری؟ اگر وی واقعاً پایه‌گذار فیس‌بوک است چگونه توانسته است دست به تاسیس چنین شبکه اجتماعی عظیمی آن هم در سطح جهانی بزند؟ و اینکه به طور کلی فیس‌بوک چیست؟ در زیر جزئیات بیشتری در مورد زوکربرگ، فیس‌بوک، و نیز چگونگی پیدایش ایده اصلی انجام چنین کاری ارائه می‌شود[/].

[=&quot]مشخصات مارک زوکربرگ[/]

[=&quot]مارک زوکربرگ در 14 می 1984 (24 شهریور 1363) در نیویورک به دنیا آمد[/]. [=&quot]هرچند وی در یک خانواده یهودی بزرگ شده است، اما او خود را یک «ملحد» و فردی که به خدا هیچ‌گونه اعتقادی ندارد معرفی می‌کند. پدر وی شخصی به نام ادوارد است که به او در نوجوانی برنامه‌نویسی را آموزش داد[/].
[=&quot]زوکربرگ در دانشگاه هاروارد در رشته علوم رایانه‌ای و روانشناسی مشغول به تحصیل شد[/]. [=&quot]گفته می‌شود که وی ابتدا در فوریه سال 2004 دست به ساخت فیس‌بوک در خوابگاه دانشجویی خود زد. این شبکه ابتدا برای استفاده دانشجویان هاروارد به وجود آمد تا آنها بتوانند اطلاعات آموزشی و دانشگاهی را بین خود به اشتراک بگذارند، اما سپس توسط هم‌اتاقی‌های وی با دیگر مؤسسات آموزشی آمریکا ارتباط داده شد و در نهایت نیز در سطح شبکه جهانی اینترنت بکار گرفته شد[/]. [=&quot]از این رو، زوکربرگ به عنوان مؤسس وب‌گاه شبکه اجتماعی فیس‌بوک شناخته شده است[/].

[=&quot]وی در سال 2008 تبدیل به جوانترین میلیاردر جهان شد و در حال حاضر مدیر عامل شرکت فیس‌بوک می‌باشد. بر اساس گزارش وب‌گاه فوریس دارایی‌های وی تا مارس 2011 به 13.5 میلیارد دلار رسیده است. مجله تایم نیز او را در سال [/]2010 [=&quot]به عنوان شخصیت برتر سال برگزید[/].

[=&quot]همکاری فیس‌بوک با سازمان سیا[/]

[=&quot]با توجه به اظهار نظرات کارشناسان آمریکایی و نیز حتی مقامات سازمان جاسوسی آمریکا سیا، بی‌شک زوکربرگ آلت دست سازمان‌های جاسوسی آمریکا قرار گرفته است تا به کمک وی آنها بتوانند دست به ایجاد نرم‌افزاری برای جمع‌آوری اطلاعات کاملاً شخصی و خصوصی افراد بزنند[/].

[=&quot]مؤسس ویکی‌لیکس جولین آسانژ اخیراً در مصاحبه‌ای با راشاتودی، فیس‌بوک را «بزرگ‌ترین ماشین جاسوسی‌ای که تا کنون اختراع شده است» نامید[/].

[=&quot]شبکه خبری «فکت زون» نیز به نقل از گزارش وزارت امنیت میهن آمریکا بیان می‌دارد که فیس‌بوک تقریباً جایگزین تمامی برنامه‌های جمع‌آوری اطلاعات سیا از زمان راه‌اندازی آن در سال 2004 شده است[/].
[=&quot]کریستوفر استارتینسکی معاون رییس سیا در این مورد گفته است: «برای سیا این [فیس‌بوک] کاملاً رویایی بود که به حقیقت پیوست؛ چرا که در آن کاربران نگرش‌های مذهبی، سیاسی، شماره تماس، آدرس، اطلاعات شخصی، صدها تصویر از خود، نام دوستان، و حتی جزئیات لحظه به لحظه اقدامات خود را قرار می‌دهند[/].»

[=&quot]خود مارک زوکربرگ در مورد فیس‌بوک این چنین گفته است: «فیس‌بوک تنها و قدرتمندترین ابزار کنترل جمعیت است که تا کنون اختراع شده است[/]».

[=&quot]به عقیده تحلیل‌گران آمریکایی، ابزار و امکانات موجود در فیس‌بوک و فعالیت‌های این شبکه اجتماعی در سطح جهانی سبب می‌شود تا سیا در هزینه‌های خود بتواند صرفه‌جویی کند. حتی تقویم و گاه‌نامه موجود در فیس‌بوک که کاربران با استفاده از آن به ثبت کارهای آتی خود می‌پردازند به سیا کمک می‌کند تا بداند که افراد قصد دارند در چه مکانی و در چه زمانی دست به انجام چه کارهایی بزنند[/].

[=&quot]همچنین از آنجا که میلیاردها عکس شخصی در این شبکه اجتماعی وجود دارد، اخیراً در آوریل سال 2011 فیس‌بوک بدون اطلاع‌رسانی به کاربران خود، ویژگی جدیدی را راه‌اندازی کرده است، یعنی فناوری و نرم‌افزار شناسایی و تشخیص چهره افراد[/].

[=&quot]بر اساس گزارش شبکه خبری «فکت زون»، با توجه به اهمیت ویژه این شبکه اجتماعی برای سازمان‌های جاسوسی آمریکا، آنچه در حال حاضر باعث نگرانی سیا می‌شود این است که مردم دارند کم کم علاقه خود را نسبت به فیس‌بوک از دست می‌دهند و به شبکه‌های اجتماعی دیگری چون «وان‌بی» ساخت چین، روی می‌آورند[/].

[=&quot]گفتنی است که تاکنون بیش از نیم میلیارد نفر اطلاعات شخصی خود را به صورت رایگان در اختیار شرکت فیس‌بوک قرار داده‌اند. 600 میلیون نفر از کاربران این شبکه اجتماعی را مردم کشورهای اروپای غربی تشکیل می‌دهند[/].

[=&quot]بستن متن[/]

[=&quot]برخی مفاد استفاده از فیس‌بوک[/]

[=&quot]نکته جالب دیگری که می‌توان به آن اشاره کرد، مفاد و قوانین استفاده از این شبکه اجتماعی است که اکثر قریب به اتفاق کاربران به هنگام ایجاد حساب کاربری در فیس‌بوک بدون هیچ‌گونه توجهی با جزئیات آن موافقت می‌کنند. اگر نگاهی به مفاد استفاده از فیس‌بوک و اطلاعاتی که شما برای این شبکه ارسال می‌کنید بیندازید،‌ متوجه می‌شوید که تمامی حرکات و اعمال شما در محیط مجازی یعنی اینترنت و یا حتی محیط واقعی، تحت کنترل و رصد می‌باشد[/].
[=&quot]ترجمه برخی از این مفاد در زیر آورده شده است[/]:

[=&quot]ما همچنین انواع دیگری از اطلاعات را از شما دریافت می‌کنیم[/]:

· [=&quot]هر بار که شما با فیس‌بوک تعامل برقرار می‌کنید اطلاعاتی را نیز درباره شما دریافت می‌کنیم، اطلاعاتی مانند زمان بازدید شما از پروفایل شخص دیگر، ارسال پیام به کسی، جستجوی برای یافتن دوست یا صفحه‌ای، کلیک بر روی آگهی‌ها، و یا خرید اعتبارهای مالی فیس‌بوک[/].

· [=&quot]هنگام ارسال چیزهایی مثل عکس یا فیلم به فیس‌بوک، ما اطلاعات مازاد مربوطه را نیز دریافت می‌کنیم، همانند ساعت، تاریخ، و مکانی که شما عکس یا فیلم مورد نظر را ارسال کرده‌اید[/].

· [=&quot]ما اطلاعاتی در مورد رایانه، تلفن همراه، یا دیگر وسایل ارتباطی با فیس‌بوک را دریافت می‌کنیم. این اطلاعات می‌تواند شامل آدرس آی‌پی شما، محل، نوع مرورگر مورد استفاده، یا صفحه‌های بازدیدشده توسط شما باشد. به عنوان مثال، ما می‌توانیم محل جی‌پی‌اس شما را تعیین کرده و به شما بگوییم که آیا کسی از دوستان شما در آن حوالی است یا خیر[/].

· [=&quot]هرگاه شما به بازی، نرم‌افزار، یا وب‌گاهی که از پلتفرم فیس‌بوک استفاده می‌کند و یا سایتی که دارای ویژگی فیس‌بوک است (مانند پلاگین اجتماعی) مراجعه کنید، ما نیز اطلاعاتی در مورد آن دریافت می‌کنیم. این اطلاعات می‌تواند شامل اطلاعاتی از این جمله باشد: تاریخ و زمان بازدید شما از آن سایت، آدرس آن سایت، یا[/] URL[=&quot]ای که در آن قرار دارید، اطلاعات فنی در مورد آی‌پی آدرس، مرورگر، و سیستم عامل مورد استفاده شما، و در صورتی که در فیس‌بوک قرار داشته باشید، اطلاعات کاربری شما[/].

· [=&quot]گاهی اوقات، ما از شرکای تجاری، مصرف‌کنندگان و دیگر اشخاص ثالث اطلاعاتی را کسب می‌کنیم که به ما (یا آنها) یاری می‌کند تا دست به ارسال آگهی‌ها، درک فعالیت‌های آن‌لاین، و بهبود عملکرد فیس‌بوک بزنیم. به عنوان مثال، ممکن است آگهی‌دهنده‌ای به ما بگوید که شما چه واکنشی را به آگهی موجود در فیس‌بوک یا سایت دیگر نشان داده‌اید تا ما بتوانیم میزان تأثیرگذاری آن را اندازه‌گیری کرده و کیفیت آن را بهبود بخشیم[/].

[=&quot]ما همچنین اطلاعاتی که شما قبلاً در مورد خود و دوستان‌تان ارائه کرده‌اید را یکجا جمع‌آوری می‌کنیم. برای مثال، ممکن است ما این اطلاعات را کنار هم گذاریم تا معلوم شود که ما باید کدام یک از دوستان‌تان را در[/] News Feed [=&quot]شما قرار دهیم، و یا اینکه به شما پیشنهاد کنیم که برای تصاویر ارسالی خود چه برچسبی را در نظر بگیرید. ما از طریق جی‌پی‌اس اطلاعات شهر کنونی شما و نیز دیگر اطلاعات مکانی‌تان را که از شما داریم جمع‌آوری می‌کنیم تا به عنوان مثال به شما و دوستان‌تان در مورد افراد یا رویدادهای پیرامون‌تان اطلاع‌رسانی کنیم، یا مطالبی را به شما ارائه دهیم که ممکن است شما به آنها علاقه داشته باشید. همچنین به منظور ارائه آگهی‌های مناسب شما، اطلاعات‌تان را جمع‌آوری می‌کنیم[/].

[=&quot]شکایت از فیس‌بوک[/]

[=&quot]تاکنون شکایات مختلفی از این شبکه اجتماعی شده است. در یکی از این شکایات، دولت پاکستان به نشانه اعتراض به اقدام یکی از کاربران آلمانی این شبکه در برپایی کمپینی با نام «روز همگانی تصویر کشیدن از محمد» سایت این شبکه را در کشور خود فیلتر کرد. در این کمپین توهین‌آمیز، مقدسات مسلمانان به سخره گرفته شد و از کاربران فیس‌بوک خواسته شد تا هر یک از دید خود تصویری برای پیامبر اسلام حضرت محمد (ص) رسم کنند و آن را به اشتراک بگذارند. شرکت‌کنندگان در این کمپین، برای پیامبر اسلام تصاویر مختلفی، از اشیا گرفته تا انسان،‌ ترسیم کردند. فیس‌بوک در پاسخ به این اعتراض، صفحه مربوط به این کمپین را تنها برای کشورها پاکستان و هند فیلتر کرد. در ادامه پس از گسترش اعتراضات مردم مسلمان به این صفحه فیس‌بوک، این شرکت ظاهرا مجبور شد تا آن را حذف کند[/].
[=&quot]ایده‌پردازان اولیه فیس‌بوک[/]

[=&quot]البته بر اساس گزارش برنامه «60 دقیقه» شبکه سی‌بی‌اس آمریکا، نخستین کسانی که ایده تاسیس چنین شبکه‌ای را دادند دو برادر دوقلو به نام‌های تیلر و کامرون ویکلی‌ووس بودند. به گفته آنها، ابتدا قرار بود مارک با آنها در انجام این پروژه همکاری کند، اما در طول کار وی به آنها خیانت کرده و این پروژه را به نام خود به ثبت رساند[/].
[=&quot]گذشته از اظهارات این دو برادر، آنچه مسلم است این است که حتی مارک زوکربرگ نیز به تنهایی نمی‌توانست دست به تاسیس چنین شرکت و شبکه‌ای آن هم در سطح جهانی بزند. هر کشور و حکومتی برای خود یک سری قواعد و قوانین خاصی دارد و اگر سیستم حاکم متوجه شود که شخصی یا گروهی در حال به مخاطره انداختن سیستم و ایجاد مشکلات امنیت ملی برای آن است، به صورت خودکار آن فرد یا شرکت را کنار زده و اجازه نمی‌دهد تا بتواند رشد کند، مگر اینکه آن فرد و یا گروه خواسته‌ها و نیازهای سیستم را نیز لحاظ کند[/].

[=&quot]از طرف دیگر، آن چه هم اکنون بر همگان مبرهن است این است که نظام اقتصادی آمریکا بر پایه سرمایه‌گذاران یهودی برپا گشته و می‌چرخد. با توجه به این که مارک نیز در خانواده‌ای یهودی رشد کرده است، بی‌شک سازمان‌های یهودی و نیز دولت آمریکا نیز در تاسیس چنین شبکه اجتماعی عظیمی نقش داشته‌اند. با در نظر گرفتن اظهارات مقامات سیا مبنی بر اینکه این سازمان از اطلاعات ارزشمند و بی‌شماری که کاربران کشورهای مختلف به صورت رایگان در فیس‌بوک قرار می‌دهند‌ نهایت استفاده را می‌برد، کاملاً مشخص است که دولت و سازمان‌های جاسوسی آمریکا در تاسیس، راه‌اندازی، و مدیریت این شبکه بزرگ اجتماعی نقش بسزایی داشته و دارند[/].

[=&quot]در نهایت می‌توان گفت که هرچند تعامل با افراد آشنا و نا‌آشنا و اشتراک‌گذاری اطلاعات خود با آنها می‌تواند فوایدی هم داشته باشد، اما بی‌شک سوءاستفاده‌هایی که از این اطلاعات خصوصی می‌تواند شود نیز بسیار زیاد است. به هر حال، تصمیم نهایی با خود شماست که به عنوان یک کاربر اینترنت به چه شکل و به چه نحوی از شبکه‌های اجتماعی چون فیس‌بوک، توییتر، وان‌بی، گوگل پلاس، مای اسپیس، و غیره استفاده کنید تا از اطلاعاتی که خود شما با دستان خودتان در اختیار دیگران گذاشته‌اید سوءاستفاده نشود[/].:Moteajeb!:


برچسب: