دزدی

عواقب کلاهبرداری و دزدی در دنیا و آخرت

با سلام و عرض خسته نباشید

عواقب فردی که با کلاهبرداری پول و مال افراد را دزدی میکند در دنیا و آخرت چیست ؟

با تشکر 

استفاده از خوراکی که پول آن پرداخت نشده

انجمن: 

سلام علیکم.وقتتون بخیر

چندوقت پیش با یکی از اقواممون که بچه هم داره رفتیم توی یک عطاری،بچشون دوتا خوراکی که دوست داشت رو برداشت و از مغازه رفت بیرون اما پدرش گفت تو برو توی ماشین من خودم حسابش میکنم

امروز متوجه شدیم که اصلا پول اون رو حساب نکرده و دروغ گفته

این دزدی محسوب میشه؟

من که روی حلال و حروم بودن چیزی که میخورم خیلی حساسم و از این خوراکی خوردم باید چیکار کنم؟

مرجع تقلیدم آقای مکارم هستند

برچسب: 

اجاره مکانی که می دونیم برق دزدی داره

سلام
اگه یه مکان (اتاق) که میدونیم برقش دزدیه رو اجاره کنیم و از برقش استفاده کنیم و آخر هر ماه مبلغی رو بزاریم کنار به عنوان کمک به مستمند، تا گناه استفاده از برق دزدی کم بشه. ایرادی داره؟

اختلاس در آیات و روایات

انجمن: 


آیا درباره اختلاس و حکم آن در آیات و روایات مطلبی آمده است؟

آیا من یک دزدم؟!! _ همه دزدند و منم دزدم !

انجمن: 

به نام او که هرچه بخواهد همان می‌شودظاهراً یک نفر ،مقاله زیبایی نوشته تحت عنوان "آیا من دزدم؟" و این روزها در دنیای مجازی این یادداشت می‌چرخد
ایشان در این مطلب به دو رخداد که برای او پیش‌آمده است
اشاره می‌کند که هردو خواندنی است.

(دانشجوی سودانی در ایرلند)


اتفاق اول: او می‌گوید: زمان امتحانات پزشکی من در ایرلند بود و مبلغی که برای امتحانات می‌بایست پرداخت می‌کردم ۳۰۹پوند بود
درصورتی‌که پول خرد نداشته و من مبلغ ۳۱۰ پوند را پرداخت نمودم و امتحانات خود را دادم
و بعد از گذشت زمان به کشورم برگشتم و بعد از مدتی نامه‌ای دریافت نمودم که از ایرلند برایم ارسال‌شده بود، در آن نامه آمده بود کهشما در پرداخت هزینه‌های امتحان اشتباه کردید و به‌جای مبلغ ۳۰۹ پوند ، ۳۱۰ پوند پرداخت کردید، و این چکی که به همراه این نامه برای شما ارسال‌شده به ارزش یک پوند هست ...).جالب اینجاست که ارزش آن پاکت نامه و نامه‌ای که در آن تایپ‌شده بود و تمبر آن، بیش از مبلغ 1 پوند بود!اتفاق دوم: او می‌گوید که من اکثر اوقات که در مسیر دانشگاه و خانه تردد می‌کردم، از (سوپرمارکت) که در مسیرم بود کاکائو به قیمت ۱۸بینس می‌خریدم و به مسیر خودم ادامه می‌دادم .دریکی از روزها، قیمت جدیدی برای همان نوع از کاکائو که بر روی آن ۲۰ بینس نوشته بود در قفسه دیگر قرارداده شده بود. برای من جای تعجب داشت و از فروشنده پرسیدم آیا فرقی بین این دو رقم جنس وجود دارد؟


در پاسخ ، به من گفت :نه، همان نوع و همان کیفیت است !


پس دلیل چیست؟!چرا قیمت کاکائو در قفسه‌ای ۱۸ و در دیگری به قیمت ۲۰ به فروش می‌رسد؟


در پاسخ به من گفت :به‌تازگی کاکائویی که برای ما ارسال شده، همراه با افزایش قیمت کاکائو بوده است ، این جنس جدید قیمت فروش اش ۲۰ بینس است ولی جنس قبلی را چون قبلاً خریدیم همان ۱۸ بینس است.


به او گفتم با این وضعیت کسی از شما جنس جدید خرید نمی‌کند تا زمانی که جنس قبل کامل به فروش نرود.


او گفت: بله، ما آن را می‌دانیم


من به او گفتم: بیا همه جنس‌ها را قاتى کن و باقیمت جدید بفروش با این کار کسی نمی‌تواند متوجه شود و جنس قدیم را از جنس جدید تشخیص دهد.


در پاسخ به من گفت : مگر شما یک دزدی که چنین فکری می‌کنی ؟


ازآنچه او به من گفت شگفت‌زده شدم و مسیر خودم را پیش گرفتم و رفتم درحالی‌که همیشه این سؤال در گوش من تکرار می‌شود
و ذهن مرا درگیر کرده است که : آیا من دزدم ؟ این چه اخلاق و کرداری است؟! بعد به این نتیجه رسیدم
که ما از جهان غرب عقب‌تر نیستیم ، ما از باورهایمان عقب‌تر مانده‌ایم.این خاطره به‌ظاهر ساده که این روزها موردتوجه ما ایرانی‌ها قرارگرفته و برای همدیگر در دنیای مجازی ارسال می‌کنیم
از تفکری حکایت می‌کند که هرلحظه شاهد آن هستیم. ما همگی در یک گرداب بزرگ اجتماعی قرارگرفته‌ایم و در میان آن در حال دست‌وپا زدن هستیم
و به هر چیز و هرکسی آویزان می‌شویم تا خود را نجات دهیم و دیگری را در میان گنداب گرداب فرومی‌کنیم، همه، هیجان‌زده و بدون تفکر و اندیشه در حال آویزان شدن به دیگری هستیم، هرکس قدرت بیشتری دارد به‌ظاهر با فشار به دیگری، چند لحظه و یا چند دقیقه بیشتر زنده می‌ماند، اما باید بداند که با فشار بر دیگری و دست بر سر همسایه و همشهری و هم‌وطن خود گذاشتن و دیگری را زودتر در مرداب فروکردن، نمی‌تواند خود را نجات دهد.


وضعیتی که امروز مردم ما در گرداب اقتصاد خرد و کلان به آن دچار شده‌اند، فقط یک‌راه نجات دارد،اتحاد همگانی ،باید همه باهم و در یک مسیر حرکت کننیم، همت و غیرت همه را می‌طلبد، باید همه دست‌به‌دست یکدیگر بدهیم تا بتوانیم از این مرداب خود را نجات دهیم، باید در فرهنگ اجتماعی تغییر ایجاد شود، باید از منفعت‌طلبی فردی رها شویم، باید کسبه خرد از گران‌فروشی و اجحاف خودداری کنند، باید تاجران بازار از مال‌اندوزی و احتکار دست‌ بردارند، باید در سیستم دولتی دزدها را نشانه رفت، باید عدالت همگانی را تقویت کرد، باید فرهنگ دزد پروری را تغییر داد. باید هرکسی در هر شغل و مقامی هرروز صبح از خود بپرسد آیا من یک دزدم؟


بله، اگر جنس‌های مغازه‌ات را یک ریال بیشتر از سود واقعی می‌فروشی دزد هستی!
اگر کاری از دستت برمی‌آید و برای مراجعه‌کننده انجام نمی‌دهی دزد هستی!
اگر نیازهای مردم را در انبارهایت احتکار کردی،دزد هستی!
اگر از همشهری خود رشوه می‌خواهی دزد هستی، اگر وزیر و وکیل هستی و تصمیم غلط می‌گیری دزد هستی!
اگر خانم خانه‌دار هستی و پوشک و رب گوجه و روغن و قند و شکر و سایر مایحتاج زندگی را بیشتر از نیازت در خانه انبار کرده‌ای دزد هستی !
اگر پزشک هستی و بیمارت را با نسخه اول برای ویزیت دوم و سوم علاج نمی‌کنی دزد هستی!
اگر محیط‌زیست را پاکیزه نگه نمی‌داری دزد هستی!
اگر در کوچه و خیابان آشغال می‌ریزی و به رفتگر و شهروند دیگری ظلم می‌کنی دزد هستی!
اگر در رانندگی خلاف می کنی دزد هستی!
اگر با موتورسیکلت در پیاده رو حرکت می کنی دزد هستی!
اگر سرزمینت را دوست نداری دزد هستی!
اگر شغل و وظیفه و کارت را به‌خوبی انجام ندادی و ۸ ساعت را بیهوده گذراندی دزد هستی! اگر......در هر شغل و مقامی هرروز صبح از خود بپرسیم آیا من یک دزدم؟ و هر شب باز از خود سؤال کنیم آیا امروز دزدی کردم؟

دزدی فقط بالا رفتن از دیوار مردم نیست !

قطع ید اختلاس گر در ایران اسلامی؟!

سلام
طبق گفته قرآن مجید، دست دزد را باید قطع کرد و مسلما این حکم، نقش بازدارنده ای در ارتکاب به جرم دزدی دارد.
اینکه چرا در کشور ایران سلامی- شیعی اجرا نمی شود، حرف و حدیث های زیادی دارد. برای مثال اینکه گفته می شود، هنوز عدالت اقتصادی مد نظر اسلام در کشور ایران اجرا نشده است تا مردم به رفاع نسبی اقتصادی رسیده وعمل دزدی جرمی بزرگ باشد که باعث قطع ید شود! یا مثلا بنا به قول بعضی ها، قانون اساسی ما اشکالاتی دارد که باید اصلاح شوند تا دست برخی از آقازاده ها و مسئولین سود جو از رانت خواری و اختلاس و سو استفاده قطع نماید!
همچنان که می دانید، مساله قطع دست دزد برای اسلام ستیزان به نوعی حکم ابزاری در جهت نمایش خشونت در اسلام دارد!
در صورتیکه بسیاری از موافقین و طرفداران دوره پهلوی، از
رضاخان به جهت فرو کردن سر یک شاطر خائن به مردم (در پخت نان) درون تنور، به خوبی یاد می کنند و او را مردی عدالت پیشه، منتقم ولایق می دانند.
سوال اصلی اینجاست:

  1. به نظر شما، دلایل اینکه قطع ید دزد در ایران اجرا نمی شود چیست؟ حداقل چرا آنرا روی اختلاس گران و دزدان حکومتی که قبلا نیازهای اولیه و ثانویه شان تأمین بوده اجرا نمی کنند؟
  2. حداقل اگر این حکم روی اختلاس گران و دزدان و مسئولان فاسد حکومتی اجرا شود(که مردم دل خوشی از آنها ندارند)، آیا تصور اسلام ستیزان به قطع ید دزد عوض نمی شود؟
  3. آیا اجرای این حکم روی مفسدان اقتصادی در دولت همچون اختلاس گران عاملی کافی و عالی برای جلوگیری از این همه اختلاس و فساد اقتصادی نمی شود؟
با تشکر...

دانلود کلیپ دزدی های علمی غرب

بسم الله الرحمن الرحیم

السلام علیک یا صاحب الزمان

السلام علیکم و رحمه الله و برکاته

با سلام و عرض خسته نباشید ...

کلیپی که ارائه شده, گذری بر گفته ها و نظریات دانشمندان غربی از قبیل به فضا رفتن انها, نظریه هاوکینز و ... هستش که همه انها به شکلی نقض میشه ...

http://uplod.ir/0t1iclc9ebcc/دزدی_های_علمی_غرب.mp4.htm

حجم : 146 m.b
مدت زمان : 18:12 ثانیه

دزدی و مظنون شدن به نزدیکان

انجمن: 

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام و عرض ادب خدمت اساتید محترم

اگر از شخصی مبلغ قابل توجهی دزدی شود و ما به دلایلی به فردی از نزدیکان وی مظنون شویم آیا اجازه ی این را داریم که به او بگوییم ؟ چون احتمال اینکه به آن شخص بدبین شود وجود دارد اما قطعا پیگیری نخواهد کرد؟

(اگر نیاز به مرجع هست، حضرت ایت الله خامنه ای مدظله العالی)

چرا دزدی بده ؟

با سلام خدمت دوستان
قبل از اینکه به طرح سوالم بپردازم به این نکته میپردازم که اعتقاد من این هست که اگر کسی بر اساس سعی و تلاشش به چیزی دست پیدا کرده این ثروت و دارایی مخصوص خود ایشان است و هیچ کسی نمیتونه در برابر آن ادعای حق و حقوقی بکنه . ولی سوال از آنجا نشات میگیره که چند درصد از دارایی های ما حاصل سعی و تلاش ما هستند ( زیبایی ! اخلاق ! پول و ثروت ! هنر ! و .... ) اگر دقت کرده باشید تقریبا ما با سعی و تلاش نمیتوانیم صاحب هیچ کدام از این چیزها شویم ...
انسان هایی را میشناسیم که 40 سال کار کرده اند اما نتوانسته اند سرپناهی برای خود فراهم کنند در عوض انسانهایی را هم میبینیم که هنوز به دنیا نیامده پدرشان 10 تا خونه توپ براشون کنار گذاشته ... وقتی بحث عدالت خداوند را هم میکنیم نهایتا بحث به آنجا میرسد که خداوند داره اون ها رو هم با مال زیاد امتحان میکند که آیا به دیگران کمک میکنند یا نه ... و یا در جواب میگویند خداوند دنیا را بر اساس قانون و مقرراتی بوجود آورده که ناگزیر شاهد چنین پدیده هایی هم هستیم ...

سوال من اینه : حالا خدا دستش بسته هست نمیتونه عدالتو اجرا کنه ... چرا خودم این کارو نکنم ... و یا اینکه آیا خداوند تو اون دنیا پولداری رو که به دیگران کمک نکرده رو به چشم دزد میبینه ....

چه ایرادی داره وقتی یه آدم 100000000000000000000000000000 تا چشم داره و یه آدم دیگه 0 تا چشم من ازش 2 تا چشم بدزدم و به اونی که چشم نداره بدم .

چه ایرادی داره من ثروت دنیا رو تقسیم بر تعداد انسان هاش کنم و اگر اون مقدار رو نداشتم برم اونو بدزدم ...

با تشکر

کارشناس بحث : سینا

برچسب: 

مال دزدی خوردم؟؟؟

انجمن: 

سلام
یه سوال مهم و فوری دارم از کارشناسها خواهش میکنم جوابمو بدن
1. ما چند نفر هستیم که بعضی اوقات اتفاقی همدیگرو میبینیم و مسیری که باید طی کنیم با هم میریم. یه بار یه بنده خدایی همراهمون اومده بود، چون صبح زود بود و خودش صبحونه نخورده بود وایسادیم کیکی کلوچه ای چیزی بگیره، وقتی اومد دستش حسابی پر بود و با اصرار ما رو هم مهمون کرد و خلاصه صبحونه اون روز مهمون اون خانم بودیم.
2. چند وقتی بود که پول و طلاهای دوستان گم میشد. به عبارت بهتر دزدیده میشد. تا اینکه حراست خوابگاه دزد رو پیدا کرد. بنده خدا دزده گویا اختلال شخصیت (یا چیزی شبیه به این) داشته و الان تحت درمانه. ولی بخاطر حفظ آبروش انگشت شمارن اونایی که فهمیدن دزد کی بوده.
3. دزد ماجرای ما همون خانمی بود که اون روز مهمونمون کرده بود. حالا ما نمیدونیم حکم اون صبحونه کذایی چیه؟ و باید چه کاری انجام بدیم؟