خلقت اجباری

لذت نیستی و علم خداوند

انجمن: 

سلام.
من علاقه ای به خلق شدن نداشتم و از این که خلق شدم شدیدا ناراحتم.
چندبار بهم گفتند تو کجا بودی اون زمانی که خلق نشده بودی تا ازت سوال کنن و اصلا در شان خداوند نیست و ...
و جبر و اختیار به چالش کشیده می شود ، ولی چیزی که من می دونم خداوند با علم به آینده و اینکه در فلان تاریخ از خلقت خودم ناراضی ام خبر داشت اقدام به خلق کردن من کرد ؟ چرا ؟

چرا خدا مرا به زور آفرید؟

با عرض سلام و احترام خدمت شما ..
چند وقتی بود سوالی برای من پیش آمده بود که چرا اصلا خداوند مارو به زور اورده تو این دنیا و چرا ازمون نپرسیده میخوای زندگی کنی یا ریسک جهنم و بهشت رو به جون میخری یا نه تا این که برای بدست اوردن جواب یکم تحقیق کردم و چند نفر این جوابو دادن در حالی ک قانع نشدم میخواستم ببینم شما جوابی غیر از این دارید برای سوال من؟ جواب این بود که چون فطرت انسان کمال گراست و همیشه میل به بالاترین درجه رو داره دیگه لازم نبود خداوند بیاد و از ما بپرسه که آیا میخوایم ب این دنیا بیایم یا ن چون همیشه جوابمون بخاطر طمعی که داشتیم مثبت بود حال سوال من اینه که چرا اصلا خداوند ذات مارو اینجوری آفرید خب این خودش یه نوع ظلمه دیگه و ما بدون اختیار دقیقا اومدیم و این همه زجر میکشیم
ممنون از وقتی که برای سوال من میزارید.

ورود بی اختیار به دنیا

سلام لطفا یک تاپیک با این موضوع باز کنید
من تمام مطالب مرتبط با این موضوع رو خوندم ولی متاسفانه قانع کننده نبود.
دلیل اینکه ما بدون اختیار وارد این دنیا شدیم چیه؟
عدالت در کجای این مسئله وجود دارد؟
ایا بهتر نبود خداوند که توانای مطلق است بشر را از همان ابتدای ورود به دنیا و چالشهای برو اگاه میکرد بعد تصمیم را خود فرد میگرفت؟
با توجه به این سوالات ایا ما در اخرت میتوانیم بگوییم که ورود ما از روی جبر بوده وعذاب و نعمت با توجه به اینکه انتخاب ورود به دنیا انتخاب تولد در چه خانواده ای در چه کشوری درچه شرایطی و خیلی چیزهای دیگه، چه معنایی دارد در این خصوص؟