بداء

چند سوال در مورد «خسف بیدا» از نشانه های حتمی ظهور

با سلام و احترام
بنده یک مقاله ای در مورد خسف بیدا میخوندم که به نظرم بسیار کامل بود و بیشتر مسائل مربوط به خسف رو توضیح داد منتهی چند سوال برای بنده پیش اومده( نام مقاله خسف بیدا نوشته نصرت الله آیتی)
طبق نقل ها هدف سپاه سفیانی به شهادت رساندن امام زمان عج هست اما گفته میشه خسف بیدا قبل از قیام هست این دو مطلب چطور با هم قابل جمع شدنه؟ گفته شده امام از مدینه به مکه میروند و سپاه سفیانی به دنبال ایشان هست! اصلا آن زمان امام در مدینه چکار میکنند مگر قیام امام از مکه شروع نمیشود؟
سوال دومم در مورد منطقه بیدا هست آیا دقیقا میدانیم این منطقه کجاست؟ و اینکه با اطمینان از این مطلب که دشمنان میدانند خسف بیدا قرار هست اتفاق بیفته آیا امکان بدا در مکان رخدادن این پدیده وجود دارد؟ یعنی میدانند خسف قرار هست اتفاق بیفتد خوب از مسیر دیگری میان!
نکته بعد اینکه وقتی دشمن میداند امام از مکه ظهور وقیام میکنند و مسئله خسف حتمیست نیرو های خود رو از قبل آنجا مستقر میکند برای این احتمالات چه پاسخی وجود دارد؟
سوال بعد اینکه گفته شده سه نفر از این حادثه نجات پیدا میکنند آیا این مسئله صحت داره و این سه نفر چه کسانی هستند؟

با تشکر از زحمات شما@};-@};-@};-

فرار کردن از قضای الهی

انجمن: 

سلام.
حضرت علی از کنار دیواری به دیواری دیگر می رود و می فرماید :
[SPOILER]
از قضای الهی به قدر الهی پناه می برم.
[/SPOILER]

آیا در زندگی امروزه می توان از قضاهای حتمی و غیرحتمی مخصوصا ثبت شده در لوح محفوظ فرار کرد؟
آیا می توان با تقدیر جنگید یا یک کار بیهوده است؟
آیا می توان از تقدیر شر فرار کرد ؟

نظرات و آراء علما درباره مسئله «بدا»

انجمن: 

سلام
درباره مسئله بداء نظرات علمایی چون شیخ صدوق ، مفید ، کلینی , طوسی و علامه مجلسی رو میخواستم . در این زمینه آیا کتابی هم نوشته شده که نظرات علما رو در اون آورده باشه ؟ یا خود همین علما کتابی دارند که عقیدشون رو درباره این مسئله بیان کرده باشن ؟

ممنون