امام جواد

سوال درباره حرز امام جواد علیه السلام

انجمن: 
سوالم درباره حرز امام جواد علیه السلام است و نیز اثرات این حرز _ مطمئن ترین راه برای سفارش و دریافت حرز چطور و از چه شخص یا اشخاصی است؟ متاسفانه عده ای با سوء استفاده از احساسات دینی و اعتقادی مردم به کسب درآمد و به نیت پول در این راه وارد شده اند و اطمینان و اعتماد نسبت به افراد کمتر شده است _ آیا شما یا همکارانتان فرد یا افرادی متدین و مومن را میشناسید که با نیت درست و رضای خدا به انجام این کار و نگارش حرز بپردازند؟ لطفا پاسخ دهید بسیار ممنون

جان رضا (ع) کلیپ ویژه شهادت امام جواد علیه السلام

جان رضا (ع) کلیپ ویژه شهادت امام جواد علیه السلام

حکم قطع دست روایت شده از امام جواد (علیه السلام)

با سلام خدمت اساتید محترم
در جریان محاجه حضرت امام جواد الائمه علیه السلام با دانشمندان عصر خود میخوانیم:
عياشی در تفسير خود از ذرقان که همنشين و دوست احمد بن ابی دؤاد (از فقهای دربار معتصم عباسی) بود، نقل مي کند که گفت: روزی ابن ابی دؤاد از دربار معتصم عباسی برگشت و بسيار گرفته و پريشان حال به نظر رسيد. گفتم: چه شده است که امروز اين چنين ناراحتی؟ گفت: در حضور خليفه و ابوجعفر فرزند علی بن موسی الرضا جريانی پيش آمد که مايه شرمساری و خواری ما گرديد.

گفتم: چگونه؟ گفت: سارقی را به حضور خليفه آورده بودند که سرقتش آشکار شده و خود اقرار به دزدی کرده بود. خليفه طريقه اجرای حد و قصاص را پرسيد. عده ای از فقها حاضر بودند، خليفه دستور داد بقيه فقيهان را نيز حاضر کردند، و محمد بن علی الرضا را هم خواست.
خليفه از ما پرسيد: حد اسلامی چگونه بايد جاری شود؟ من گفتم: از مچ دست بايد قطع گردد. خليفه گفت: به چه دليل؟ گفتم: به دليل آنکه دست شامل انگشتان و کف دست تا مچ دست است، و در قرآن کريم در آيه تيمم آمده است: فامسحوا بوجوهکم و ايديکم. بسياری از فقيهان حاضر در جلسه گفته مرا تصديق کردند. يک دسته از علماء گفتند: بايد دست را از مرفق بريد. خليفه پرسيد: به چه دليل؟ گفتند: به دليل آيه وضو که در قرآن کريم آمده است:... و ايديکم الی المرافق. و اين آيه نشان مي دهد که دست دزد را بايد از مرفق بريد. دسته ديگر گفتند: دست را از شانه بايد بريد چون دست شامل تمام اين اجزاء مي شود.
چون بحث و اختلاف پيش آمد، خليفه رو به ابوجعفر محمد بن علی [ع] کرد و گفت: يا اباجعفر! شما در اين مسأله چه مي گوييد؟ و او گفت: علمای شما در اين باره سخن گفتند. من را از بيان مطلب معذور بدار. خليفه گفت: به خدا سوگند که شما هم بايد نظر خود را بيان کنيد.
محمد بن علی [ع] گفت: اکنون که من را سوگند مي دهی پاسخ آن را مي گويم. اين مطالبی که علما درباره حد دزدی بيان کردند خطاست. حد صحيح اسلامی آن است که بايد انگشتان دست را غير از انگشت ابهام (شصت) قطع کرد. خليفه پرسيد: چرا؟ حضرت فرمود: زيرا رسول الله (ص) فرموده است سجود بايد بر هفت عضو از بدن انجام شود: پيشانی، دو کف دست، دو سر زانو، دو انگشت ابهام پا، و اگر دست را از شانه يا مرفق يا مچ قطع کنند برای سجده حق تعالی محلی باقی نمي ماند، و در قرآن کريم آمده است "و ان المساجد لله..." سجده گاه ها از آن خداست، پس کسی نبايد آنها را قطع کند.
معتصم از اين حکم الهی و منطقی بسيار مسرور شد، و آن را تصديق کرد و امر نمود انگشتان دزد را برابر حکم حضرت جواد (ع) قطع کردند
در رابطه با این داستان مطالب مختلفی به ذهن میرسد که از کارشناسان عزیز خواهش میکنم جواب بدهند:
1- چرا امام جواد علیه السلام وقتی از او در مورد این مسئله سوال شد از دادن جواب صحیح امتناع کردند و فرمودند " من را از بيان مطلب معذور بدار" تا او را به خدا قسم دادند بعد ایشان ظاهرا مجبور به پاسخ شدند. مگر یکی از وظایف اصلی امامان تشریع شرع مقدس نیست؟ به چه دلیل نمی خواستند جواب دهند؟
2- فرض میکنیم حضرت را به خدا قسم نمی دادند و ایشان حکم صحیح را نمی گفت و دست سارق را از بازو قطع می کردند آیا مسئولیت این اشتباه و مسئولیت همه قطع دست ها از محل غلط تا امروز به عهده امام نبود؟
3- در رمان خلافت حضرت علی علیه السلام ایشان دست دزدی راقطع می کنند و سپس به دلیل محبت دزد به حضرت علی علیه السلام ایشان دست دزد را می چسباند :
اصبغ بن نباته می‌گوید:
امیرالمؤمنین علیه السلام سرگرم قضاوت و داورى میان مردم بود که سیاه‌چهره‌اى را دست بسته آوردند و گفتند:«اى امیرالمؤمنین، این شخص دزدی کرده است.»
امام به او فرمود:«آیا دزدى کرده اى؟»
گفت:«آرى، اى امیرالمؤمنین.»
فرمود:«مادرت به عزایت بنشیند، اگر سه بار اقرار کنى، دستت را قطع می‌کنم.»
او گفت:«آرى، اى مولاى من. من دزدى کرده‌ام.»
امام به او فرمود:«واى بر تو. دزدى کرده‌اى؟»
گفت:«آرى، اى مولای من.»

در این هنگام امام فرمان داد دستش را به دلیل دزدى بریدند. او دست بریده‌اش را به دست چپش گرفت.
در راه ابن کواء (یکی از خوارج ) از او پرسید:« چه کسى دست راستت را بریده است؟»
او گفت:« سرور اوصیا و پیشواى سپیدچهره‌گان زیباروى و برترین مردم، امیرمؤمنان، على بن ابى طالب. او که پیشواى هدایت است و همسر فاطمه‌ی زهرا، دختر محمد مصطفى، و پدر حسن مجتبى و حسین برگزیده. او که پیشتاز به بهشت است و هماورد قهرمانان و انتقام‌گیرنده از نادانان. کسی که انفاق می‌کند و مردم را به سوی رشد، هدایت می‌نماید. او شجاع مکه است و ...»
ابن کواء دیگر نتوانست تحمل کند و با اعتراض به او گفت:«واى بر تو! دست راستت را جدا کرده و تو این همه، او را ستایش مى کنى؟!»
او گفت:« چگونه او را نستایم در حالى که محبت او با گوشت و خونم آمیخته است. به خدا سوگند، او دست مرا فقط بر اساس حقى که خداوند بر من واجب گردانیده، قطع کرد.»

خبر به گوش امام علی رسید. امام او را فرا خواند و دست بریده‌اش را سر جایش گذاشت و با ردایش آن را پیچید. آن‌گاه برخاست و نماز گزارد و دعا کرد و آمین گفت. سپس ردایش را برداشت و فرمود:«اى رگ ها! همانند گذشته، به هم متصل شوید.»
ناگهان دزد سیاه برخاست و فریادزنان گفت:« به خدا و محمد و به على که دست بریده ام را سر جایش گذاشت ایمان آوردم.»
سپس خود را به پاى امام انداخت و گفت:« پدرم و مادرم به فدایت، اى وارث علم پیامبرى. »
بحارالانوار، ج40، ص281، حدیث 44 ------- روضه، فضائل

در داستان بالا صراحتا می خوانیم " دست " قطع می شود و اگر انگشتان قطع شده بود میگفتند انگشتانش توسط حضرت قطع شد و دزد انگشتان را برداشت و رفت و مجددا حضرت انگشتان را به سر جاهای خود چسباندند.
در داستان دیگری میخوانیم:
وَ قَضَی فِی رَجُلٍ کِنْدِیٍّ أَمَرَ بِقَطْعِ یَدِهِ وَ ذَلِکَ أَنَّهُ سَرَقَ وَ کَانَ الرَّجُلُ مِنْ أَحْسَنِ النَّاسِ وَجْهاً وَ أَنْظَفِهِمْ ثَوْباً فَقَالَ عَلِیٌّ علیه السلام مَا أَرَی مِنْ حُسْنِ وَجْهِکَ وَ نَظَافَهِ ثَوْبِکَ وَ مَکَانِکَ مِنَ الْعَرَبِ تَفْعَلُ مِثْلَ هَذَا الْفِعْلِ فَنَکَسَ الْکِنْدِیُّ ثُمَّ قَالَ اللَّهَ اللَّهَ فِی أَمْرِی یَا أَمِیرَ الْمُؤْمِنِینَ- فَلَا وَ اللَّهِ مَا سَرَقْتُ شَیْئاً قَطُّ غَیْرَ هَذِهِ الدَّفْعَهِ فَقَالَ لَهُ وَیْحَکَ قَدْ عَسَی أَنَّ اللَّهَ الْعَلِیَّ الْکَرِیمَ لَا یُؤَاخِذُکَ بِذَنْبٍ وَاحِدٍ أَذْنَبْتَهُ إِنْ شَاءَ فَبَکَی الْکِنْدِیُّ فَأَطْرَقَ أَمِیرُ الْمُؤْمِنِینَ علیه السلام مَلِیّاً ثُمَّ رَفَعَ رَأْسَهُ وَ قَالَ مَا أَجِدُ یَسَعُنِی إِلَّا قَطْعُکَ فَاقْطَعُوهُ فَبَکَی الْکِنْدِیُّ وَ تَعَلَّقَ بِثَوْبِهِ وَ قَالَ اللَّهَ اللَّهَ فِی عِیَالِی فَإِنَّکَ إِنْ قَطَعْتَ یَدِی هَلَکْتُ وَ هَلَکَ عِیَالِی وَ إِنِّی أَعُولُ ثَلَاثَهَ عَشَرَ عِیَالًا مَا لَهُمْ غَیْرِی فَأَطْرَقَ مَلِیّاً یَنْکُتُ الْأَرْضَ بِیَدِهِ ثُمَّ قَالَ مَا أَجِدُ یَسَعُنِی إِلَّا قَطْعُکَ أَخْرِجُوهُ فَاقْطَعُوا یَدَهُ فَلَمَّا وَقَعَتْ یَدُهُ الْمَقْطُوعَهُ بَیْنَ یَدَیْ أَمِیرِ الْمُؤْمِنِینَ علیه السلام . . . بحارالانوار جلد چهل صفحه 287
ترجمه:
در زمان حکومت امیرالمؤمنین علی علیه السلام مردی از قبیله کنده که از قبایل معتبر عرب بود، دزدی کرد. علی علیه السلام دستور داد دستش را قطع کنند و به او که مردی خوش چهره و خوش لباس بود، فرمود:« به سر و شکل ظاهری تو و جایگاه قبیله‌ات در میان اعراب نمی‌آید که دزدی کنی.»
مرد سرش را پایین انداخت و گفت:« یا امیر المؤمنین! محض خاطر خدا مراعات مرا کن. به خدا سوگند، من اصلاً سابقه دزدی ندارم.»
آن شخص گریست و امام مدتی سرش را پایین انداخت.
آن‌گاه سرش را بلند کرد و فرمود:« جز قطع انگشتان دستت راهی ندارم.»
دزد خودش را به لباس حضرت آویخت و گفت: « محض خاطر خدا مراعات خانواده‌ام را کن. اگر دستم را قطع کنی، هم خودم و هم خانواده‌ام هلاک می‌شوند. من سرپرست سیزده نفر هستم که نان‌آور و سرپرستی جز من ندارند.»

امام علی دوباره سر پایین انداخت و مدتی تأمل کرد. آن‌گاه فرمود:« راهی نمی‌بینم جز این‌که دستت را ببرم. پس دستش را برید ...»
از این دو داستان اینطوراستنباط میشود که قضیه ، قضیه قطع دست است نه انگشتان که اگر انگشتان بود منطقی این طور به نظر می رسد که باید می گفتند انگشت نه دست.
4- مطلب دیگر اینکه بر فرض ما دلیل امام جواد علیه السلام را بپذیریم که فرمودند: "در قرآن کريم آمده است "و ان المساجد لله..." سجده گاه ها از آن خداست، پس کسی نبايد آنها را قطع کند." اولا باید بگوییم مساجد از آن خداست و همان صاحب مساجد دستور داده است که دست را قطع کنید این منافاتی با حق خدا ندارد چون خود خدا که صاحب حق است دستور به این کار داده است . دوما اینکه فرض بگیریم چیزی که مال خدا است را ما نباید ببریم یا قطع کنیم آنوقت بنابر آیه : فَإِنَّ لِلَّهِ مَا فِي السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ ( النساء آیه 170) یعنی هرچه در آسمان و زمین است از آن خداست ( نه فقط مساجد) پس باید به استناد این آیه حکم قصاص و قتال با مشرکین و همه حدود تعطیل شود چون انسانها از آن خدا هستند و نیاید تعرضی به آنها شود.
با تشکر

آیا امام جواد (ع) به فضیلت ابوبکر گواهی داده است؟!

انجمن: 

با سلام.
در ماجرای مناظره امام جواد علیه السلام با یحیی بن اکثم آمده که وی از حضرت سوال نمود:

ٌ فَقَالَ لَهُ يَحْيَى بْنُ أَكْثَمَ مَا تَقُولُ يَا ابْنَ رَسُولِ اللَّهِ فِي الْخَبَرِ الَّذِي رُوِيَ أَنَّهُ نَزَلَ جَبْرَئِيلُ‏ ع عَلَى رَسُولِ اللَّهِ ص
وَ قَالَ يَا مُحَمَّدُ إِنَّ اللَّهَ عَزَّ وَ جَلَّ يُقْرِئُكَ السَّلَامَ وَ يَقُولُ لَكَ سَلْ أَبَا بَكْرٍ هَلْ هُوَ عَنِّي رَاضٍ فَإِنِّي عَنْهُ رَاضٍ؟

فَقَالَ أَبُو جَعْفَرٍ ع لَسْتُ بِمُنْكِرٍ فَضْلَ أَبِي بَكْرٍ وَ لَكِن‏ ... . (الاحتجاج ، ج ۲، ص ۲۴۷ و نیز: بحار الانوار، ج ۵۰، ص ۸۳ )ای پسر رسول خدا! نظر شما درباره روایتی که نقل شده است:
که جبرئيل به حضور پيامبر رسيد و گفت: يا محمد! خدا به شما سلام مى رساند و مى گويد: «من از ابوبكر راضى هستم، از او بپرس كه آيا او هم از من راضى است؟». نظر شما درباره اين حديث چيست؟
امام فرمودند: من منكر فضيلت ابوبكر نيستم، ولى ...
و سپس امام به رد ادعای یحیی بن اکثم می پردازند.

اما سوال بنده اینجاست که آیا امام واقعا ابوبکر را دارای فضیلت دانسته اند؟!
با توجه به اینکه چندان لزومی برای تقیه مشاهده نمیشود و با نگفتن این جمله باز هم کلام ایشان منعقد میگردید.

سپاس از توجهتان

کتابخانه جامع امام جواد علیه السلام

align: right

[TD="class: sttd"]
class: sttb

[TR]
[TD="class: sttd"]
class: sttb

[TR]
[TD="class: sttd align: center"]
[/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"][/TD]
[TD="align: right"]فضايل امام جواد عليه السلام[/TD]

class: sttb

[TD="class: sttd align: center"][/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"]
[/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"][/TD]
[TD="align: right"]آسماني‏ ترين مهرباني[/TD]

class: sttb

[TD="class: sttd align: center"][/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"]
[/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"][/TD]
[TD="align: right"]کرامات و مقامات عرفاني امام محمد جواد[/TD]

class: sttb

[TD="class: sttd align: center"][/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"]
[/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"][/TD]
[TD="align: right"]معجزات امام جواد[/TD]

class: sttb

[TD="class: sttd align: center"][/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"]
[/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"][/TD]
[TD="align: right"]سرور الفؤاد يا زندگاني حضرت امام جواد محمد بن علي التقي[/TD]

class: sttb

[TD="class: sttd align: center"][/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"]
[/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"][/TD]
[TD="align: right"]حيات پاکان (داستانهايي از زندگي امام جواد)[/TD]

class: sttb

[TD="class: sttd align: center"][/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"]
[/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"][/TD]
[TD="align: right"]کتابخانه فضائل امام جواد عليه السلام [/TD]

class: sttb

[TD="class: sttd align: center"][/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"]
[/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"][/TD]
[TD="align: right"]امام جواد الگوي دانشمندان جوان[/TD]

class: sttb

[TD="class: sttd align: center"][/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"]
[/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"][/TD]
[TD="align: right"]عجايب و معجزات شگفت‏انگيزي از امام جواد[/TD]

class: sttb

[TD="class: sttd align: center"][/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"]
[/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"][/TD]
[TD="align: right"]منتخب التواريخ[/TD]

class: sttb

[TD="class: sttd align: center"][/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"]
[/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"][/TD]
[TD="align: right"]منتهي الآمال (جلد 2)[/TD]

class: sttb

[TD="class: sttd align: center"][/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"]
[/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"][/TD]
[TD="align: right"]چهارده آئينه[/TD]

class: sttb

[TD="class: sttd align: center"][/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"]
[/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"][/TD]
[TD="align: right"]شادنامه‏ ي چهارده معصوم (مدايح و مناقب در شعر فارسي)[/TD]

class: sttb

[TD="class: sttd align: center"][/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"]
[/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"][/TD]
[TD="align: right"]امام جواد پاسدار حريم وحي[/TD]

class: sttb

[TD="class: sttd align: center"][/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"]
[/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"][/TD]
[TD="align: right"]تشيع در گذرگاه تاريخ: امام جواد[/TD]

class: sttb

[TD="class: sttd align: center"][/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"]
[/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"][/TD]
[TD="align: right"]نمونه هايي از فضايل و سيره فردي امام محمد بن علي الجواد[/TD]

class: sttb

[TD="class: sttd align: center"][/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"]
[/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"][/TD]
[TD="align: right"]امامان اهل‏بيت در گفتار اهل سنت[/TD]

class: sttb

[TD="class: sttd align: center"][/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"]
[/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"][/TD]
[TD="align: right"]حديقة الذاکرين[/TD]

class: sttb

[TD="class: sttd align: center"]
[/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"][/TD]
[TD="align: right"]سخنان امام جواد عليه السلام[/TD]

class: sttb

[TD="class: sttd align: center"][/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"]
[/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"][/TD]
[TD="align: right"]چهل داستان و چهل حديث از امام محمد جواد[/TD]

class: sttb

[TD="class: sttd align: center"][/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"]
[/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"][/TD]
[TD="align: right"]فرهنگ جامع سخنان امام جواد[/TD]

class: sttb

[TD="class: sttd align: center"][/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"]
[/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"][/TD]
[TD="align: right"]صحيفه‏ي امام جواد[/TD]

class: sttb

[TD="class: sttd align: center"][/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"]
[/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"][/TD]
[TD="align: right"]انديشه هاي قرآني امام جواد[/TD]

class: sttb

[TD="class: sttd align: center"][/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"]
[/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"][/TD]
[TD="align: right"]جايگاه علمي امام جواد[/TD]

class: sttb

[TD="class: sttd align: center"][/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"]
[/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"][/TD]
[TD="align: right"]مناظره اي از امام جواد[/TD]

class: sttb

[TD="class: sttd align: center"][/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"]
[/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"][/TD]
[TD="align: right"]نامه هاي امام جواد[/TD]

class: sttb

[TD="class: sttd align: center"][/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"]
[/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"][/TD]
[TD="align: right"]وصاياي نوراني چهارده معصوم[/TD]

class: sttb

[TD="class: sttd align: center"]
[/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"][/TD]
[TD="align: right"]تاريخ امام جواد عليه السلام[/TD]

class: sttb

[TD="class: sttd align: center"][/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"]
[/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"][/TD]
[TD="align: right"]کتابخانه تاريخ امام جواد عليه السلام [/TD]

class: sttb

[TD="class: sttd align: center"][/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"]
[/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"][/TD]
[TD="align: right"]تحليلي از زندگاني و دوران امام محمد تقي[/TD]

class: sttb

[TD="class: sttd align: center"][/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"]
[/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"][/TD]
[TD="align: right"]معصوم يازدهم محمد بن علي[/TD]

class: sttb

[TD="class: sttd align: center"][/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"]
[/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"][/TD]
[TD="align: right"]هدايتگران راه نور (جلد 11): زندگاني جواد الائمه امام محمد تقي[/TD]

class: sttb

[TD="class: sttd align: center"][/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"]
[/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"][/TD]
[TD="align: right"]زندگاني سياسي امام جواد[/TD]

class: sttb

[TD="class: sttd align: center"][/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"]
[/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"][/TD]
[TD="align: right"]زندگاني حضرت امام جواد و جلوه‏هاي ولايت[/TD]

class: sttb

[TD="class: sttd align: center"][/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"]
[/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"][/TD]
[TD="align: right"]زندگاني امام جواد[/TD]

class: sttb

[TD="class: sttd align: center"][/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"]
[/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"][/TD]
[TD="align: right"]نگاهي گذرا بر زندگاني امام جواد[/TD]

class: sttb

[TD="class: sttd align: center"][/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"]
[/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"][/TD]
[TD="align: right"]حضرت جواد الائمه[/TD]

class: sttb

[TD="class: sttd align: center"][/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"]
[/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"][/TD]
[TD="align: right"]زندگاني امام محمد بن علي جواد الائمه[/TD]

class: sttb

[TD="class: sttd align: center"][/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"]
[/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"][/TD]
[TD="align: right"]ستارگان درخشان (ج 11)[/TD]

class: sttb

[TD="class: sttd align: center"][/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"]
[/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"][/TD]
[TD="align: right"]نگاهي نو به زندگي و زمانه امام جواد[/TD]

class: sttb

[TD="class: sttd align: center"][/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"]
[/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"][/TD]
[TD="align: right"]عطية الجواد[/TD]

class: sttb

[TD="class: sttd align: center"][/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"]
[/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"][/TD]
[TD="align: right"]زندگاني امام جواد[/TD]

class: sttb

[TD="class: sttd align: center"][/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"]
[/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"][/TD]
[TD="align: right"]اسوه هاي بشريت: امام جواد[/TD]

class: sttb

[TD="class: sttd align: center"][/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"]
[/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"][/TD]
[TD="align: right"]امام جواد غريب بغداد[/TD]

class: sttb

[TD="class: sttd align: center"][/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"]
[/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"][/TD]
[TD="align: right"]امام جواد و بازسازي انديشه امامت[/TD]

class: sttb

[TD="class: sttd align: center"][/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"]
[/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"][/TD]
[TD="align: right"]گوشه اي از فعاليتهاي شيعيان امام رضا و امام جواد در قم[/TD]

class: sttb

[TD="class: sttd align: center"][/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"]
[/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"][/TD]
[TD="align: right"]نقش شيعيان کوفه در دوره امام رضا و امام محمد جواد[/TD]

class: sttb

[TD="class: sttd align: center"][/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"]
[/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"][/TD]
[TD="align: right"]آمال الواعظين (جلد 2)[/TD]

class: sttb

[TD="class: sttd align: center"][/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"]
[/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"][/TD]
[TD="align: right"]الارشاد في معرفة حجج الله علي العباد (جلد 2)[/TD]

class: sttb

[TD="class: sttd align: center"][/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"]
[/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"][/TD]
[TD="align: right"]برگزيدگان (جلد 2)[/TD]

class: sttb

[TD="class: sttd align: center"][/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"]
[/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"][/TD]
[TD="align: right"]تاج المواليد: خلاصه‏ي زندگاني چهارده معصوم[/TD]

class: sttb

[TD="class: sttd align: center"][/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"]
[/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"][/TD]
[TD="align: right"]تاريخ چهارده معصوم[/TD]

class: sttb

[TD="class: sttd align: center"][/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"]
[/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"][/TD]
[TD="align: right"]جلوات رباني (جلد 2)[/TD]

class: sttb

[TD="class: sttd align: center"][/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"]
[/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"][/TD]
[TD="align: right"]حديث اهل‏بيت: زندگينامه و مصائب چهارده معصوم[/TD]

class: sttb

[TD="class: sttd align: center"][/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"]
[/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"][/TD]
[TD="align: right"]خانه‏هاي مأذون‏ در شرح حال چهارده معصوم[/TD]

class: sttb

[TD="class: sttd align: center"][/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"]
[/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"][/TD]
[TD="align: right"]زندگي دوازده امام (جلد 2)[/TD]

class: sttb

[TD="class: sttd align: center"][/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"]
[/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"][/TD]
[TD="align: right"]زندگاني چهارده معصوم[/TD]

class: sttb

[TD="class: sttd align: center"][/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"]
[/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"][/TD]
[TD="align: right"]سوگنامه‌ي آل محمد[/TD]

class: sttb

[TD="class: sttd align: center"][/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"]
[/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"][/TD]
[TD="align: right"]مجموعه زندگاني چهارده معصوم (جلد 2)[/TD]

class: sttb

[TD="class: sttd align: center"][/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"]
[/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"][/TD]
[TD="align: right"]نگاهي به زندگي دوازده امام[/TD]

class: sttb

[TD="class: sttd align: center"][/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"]
[/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"][/TD]
[TD="align: right"]گزيده‏ي ناسخ التواريخ (ج 6)[/TD]

class: sttb

[TD="class: sttd align: center"]
[/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"][/TD]
[TD="align: right"]سيره امام جواد عليه السلام[/TD]

class: sttb

[TD="align: center"][/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"]
[/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"][/TD]
[TD="align: right"]کتابخانه سيره امام جواد عليه السلام [/TD]

class: sttb

[TD="align: center"][/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"]
[/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"][/TD]
[TD="align: right"]سيره‏ي عملي اهل‏بيت: حضرت امام محمد تقي[/TD]

class: sttb

[TD="align: center"][/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"]
[/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"][/TD]
[TD="align: right"]آينه‏ي کمال: سيري گذرا در سيره‏ي امامان معصوم در عراق[/TD]

class: sttb

[TD="align: center"][/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"]
[/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"][/TD]
[TD="align: right"]امام جواد تجسم صلابت[/TD]

class: sttb

[TD="align: center"][/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"]
[/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"][/TD]
[TD="align: right"]امام جواد و راز شهادت[/TD]

class: sttb

[TD="align: center"][/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"]
[/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"][/TD]
[TD="align: right"]پرتوي از سيره و سيماي امام جواد[/TD]

class: sttb

[TD="align: center"][/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"]
[/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"][/TD]
[TD="align: right"]حرکت فرهنگي- سياسي امام جواد عامل گسترش تشيع[/TD]

class: sttb

[TD="align: center"][/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"]
[/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"][/TD]
[TD="align: right"]حقيقت امامت در چشمه سار وجود امام جواد[/TD]

class: sttb

[TD="align: center"][/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"]
[/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"][/TD]
[TD="align: right"]خدمت و مهرورزي در سيره امام جواد[/TD]

class: sttb

[TD="align: center"][/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"]
[/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"][/TD]
[TD="align: right"]نقش امام جواد در نظام ولايي[/TD]

class: sttb

[TD="align: center"][/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"]
[/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"][/TD]
[TD="align: right"]نگاهي به سيره تبليغي امام جواد[/TD]

class: sttb

[TD="align: center"][/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"]
[/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"][/TD]
[TD="align: right"]چکيده‏اي از زندگي امام جواد[/TD]

class: sttb

[TD="align: center"][/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"]
[/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"][/TD]
[TD="align: right"]زندگاني حضرت امام محمد تقي جوادالائمه[/TD]

class: sttb

[TD="align: center"][/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"]
[/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"][/TD]
[TD="align: right"]سيره و سخن پيشوايان[/TD]

class: sttb

[TD="align: center"][/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"]
[/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"][/TD]
[TD="align: right"]سيره‏ي معصومان: امام جواد[/TD]

class: sttb

[TD="align: center"][/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"]
[/TD]
[TD="class: sttd width: 55px align: center"][/TD]
[TD="align: right"]سيره و زندگاني حضرت امام محمد تقي[/TD]

[/TD]

[/TR]

[/TD]

[/TR]

°•✿~ دو باب الحوائج ~✿•°ویژه نامه ولادت امام جواد و حضرت علی اصغر علیهماالسلام

انجمن: 

class: grid align: center

[TD="align: center"]السَّلاَمُ عَلَيْكَ يَا اَبا جَعفَرٍ یا مُحَمَّدَبنَ عَلیٍّ اَیُّهَا التَّقِیُّ الجَوادُ [/TD]
[TD="align: center"][/TD]
[TD="align: right"] پرسمان و موضوعات :[/TD]
[TD="align: right"] http://www.askdin.com/thread39259.html[/TD]
[TD="align: right"] جوان ترین جواد [/TD]
[TD="align: right"] گوشه ای از زندگی نامه امام جواد[/TD]
[TD="align: right"] امام جواد سه بار تمام اموالش را بخشیده است؟[/TD]
[TD="align: right"] ((رفتارهاى عملى امام جواد عليه السلام))[/TD]
[TD="align: right"] شبکه ارتباطی وکالت با شیعیان در دوره امام جوادع به چه صورت بوده است ؟[/TD]
[TD="align: right"] ((پاسخ ‌هاى علمى امام جواد عليه السلام ))[/TD]
[TD="align: right"] مناظره خواندني امام جواد‌(ع) با يحيي‌‌بن اكثم[/TD]
[TD="align: right"] امام جواد عليه السلام و خطاى فقيهان شهر[/TD]
[TD="align: right"] امام جواد(ع) تجسم صلابت[/TD]
[TD="align: right"] آيا امام جواد ـ عليه السلام ـ مورد سوء قصد واقع شده و شهيد شده اند؟[/TD]
[TD="align: right"] نام برخي از ياران و اصحاب امام جواد(ع) و شرح مختصری از زندگی آنها[/TD]
[TD="align: right"] نام فرزندان امام جواد(ع)و شرح مختصري از احوال آنها را بیان کنید[/TD]
[TD="align: right"] آيا ازدواج امام جواد-عليه السلام- با دختر مأمون صحّت دارد؟[/TD]
[TD="align: right"] ابن الرضا كدام امام را مي‎گويند و چرا؟[/TD]
[TD="align: right"] عقیده امام جواد علیه السلام درباره شیخین چیست[/TD]
[TD="align: right"] اقدامات امام جواد در راستای بسط فرهنگ تشیع[/TD]
[TD="align: right"] برخورد امام جواد ع با فرق منحرفه چگونه بود؟[/TD]
[TD="align: right"] در مورد اصحاب و شاگردان امام جواد ع مطالبی بفرمائید[/TD]
[TD="align: right"] درسته مي گن در دوران امام جواد شيعيان در يك سال دو بار خمس دادند؟[/TD]
[TD="align: right"] چرا امامان نهم،دهم و دوازدهم قبل سن تکلیف به امامت رسیده اند؟[/TD]
[TD="align: right"] کلام جواد الائمه علیه السلام[/TD]
[TD="align: right"] امام جواد (ع) از نگاه ديگران[/TD]
[TD="align: right"] مثل مسیح -یا جواد الائمه علیه السلام[/TD]
[TD="align: right"] امام جواد عليه السلام وانتظار فرج آقا -حدیث[/TD]
[TD="align: right"] امام جواد عليه السلام و خطاى فقيهان شهر[/TD]
[TD="align: right"]حضرت علی اصغر علیه السلام از ولادت تا شهادت [/TD]
[TD="align: right"] دلیل مقام حضرت علی اصغر چیست ؟؟[/TD]
[TD="align: right"] شبهه چرا امام حسين(ع)، علي اصغر (ع) را به ميدان بردند؟[/TD]
[TD="align: right"] درسته که می گن سر حضرت علی اصغر را بریدند؟[/TD]
[TD="align: right"] چند قول درباره شهادت حضرت علی اصغر وجود دارد؟ کدامش صحیح است ؟ چرا؟[/TD]
[TD="align: right"] نماز توسل به حضرت باب الحوائج علی اصغر (ع)[/TD]
[TD="align: right"] فرهنگی :[/TD]
[TD="align: right"] کودک 7 ساله ای که پاسخگوی همه پرسش ها و شبهه ها شد[/TD]
[TD="align: right"] نوای میلاد جواد الائمه علیه السلام [/TD]
[TD="align: right"] میلاد امام محمد تقی (جوادالائمه ) علیه السلام مبارک[/TD]
[TD="align: right"] ای نهمین حجت حی خبیر...دست محبین ز عنایت بگیر - فلش ولادت امام جواد(ع)[/TD]
[TD="align: right"] كتاب موبايل چهل حديث امام جواد عليه السلام[/TD]
[TD="align: right"] تصاویر زیبا ویژه ولادت امام جواد (علیه السلام) [/TD]
[TD="align: right"] دانلود سخنرانی - ویژه امام جواد(ع)[/TD]
[TD="align: right"] نرم افزار جديد اسک دين -چهل داستان و چهل حديث امام جواد عليه السلام [/TD]
[TD="align: right"] دلداده حضرت رضا(ع) ادركني -ویژه ولادت امام جواد(ع) √ شعر و پیامک[/TD]
[TD="align: right"] کلیپ میلاد امام جواد( ع ) دانلود فایل اجرایی[/TD]
[TD="align: right"] دانلود کتاب - جواد الائمه علیه السلام[/TD]
[TD="align: right"] کتابشناسی امام جواد علیه السلام[/TD]
[TD="align: right"] نوای میلاد باب الحوائج علی اصغر (ع)[/TD]
[TD="align: right"] تصاویر زیبا ویژه ولادت شیرخواره کربلا[/TD]
[TD="align: right"] باب المراد ارباب-ولادت حضرت علی اصغر(ع)[/TD]
[TD="align: right"] ویژه نامه سال 1392[/TD]
[TD="align: right"] ویژه نامه سال 1393[/TD]
[TD="align: right"] نرم افزار:[/TD]
[TD="align: right"] نرم افزار دانستنی های امام جواد علیه السلام[/TD]
[TD="align: right"] چهل داستان و چهل حدیث امام جواد علیه السلام - کاری از اسک دین [/TD]
[TD="align: right"]ارسال کارت پستال صوتی ویژه امام جواد علیه السلام[/TD]


[b]content[/b]

کتابخانه فضائل امام جواد علیه السلام

انجمن: 

class: sttb

[TD="class: sttd align: center"]
[/TD]
[TD="class: sttd align: center"][/TD]
[TD="align: right"]فضايل امام جواد عليه السلام[/TD]

class: sttb

[TD="class: sttd align: center"][/TD]
[TD="class: sttd align: center"][/TD]
[TD="class: sttd align: center"][/TD]
[TD="align: right"]آسماني‏ ترين مهرباني[/TD]

class: sttb

[TD="class: sttd align: center"][/TD]
[TD="class: sttd align: center"][/TD]
[TD="class: sttd align: center"][/TD]
[TD="align: right"]کرامات و مقامات عرفاني امام محمد جواد[/TD]

class: sttb

[TD="class: sttd align: center"][/TD]
[TD="class: sttd align: center"][/TD]
[TD="class: sttd align: center"][/TD]
[TD="align: right"]معجزات امام جواد[/TD]

class: sttb

[TD="class: sttd align: center"][/TD]
[TD="class: sttd align: center"][/TD]
[TD="class: sttd align: center"][/TD]
[TD="align: right"]سرور الفؤاد يا زندگاني حضرت امام جواد محمد بن علي التقي[/TD]

class: sttb

[TD="class: sttd align: center"][/TD]
[TD="class: sttd align: center"][/TD]
[TD="class: sttd align: center"][/TD]
[TD="align: right"]حيات پاکان (داستانهايي از زندگي امام جواد)[/TD]

class: sttb

[TD="class: sttd align: center"][/TD]
[TD="class: sttd align: center"][/TD]
[TD="class: sttd align: center"][/TD]
[TD="align: right"]کتابخانه فضائل امام جواد عليه السلام [/TD]

class: sttb

[TD="class: sttd align: center"][/TD]
[TD="class: sttd align: center"][/TD]
[TD="class: sttd align: center"][/TD]
[TD="align: right"]امام جواد الگوي دانشمندان جوان[/TD]

class: sttb

[TD="class: sttd align: center"][/TD]
[TD="class: sttd align: center"][/TD]
[TD="class: sttd align: center"][/TD]
[TD="align: right"]عجايب و معجزات شگفت‏انگيزي از امام جواد[/TD]

class: sttb

[TD="class: sttd align: center"][/TD]
[TD="class: sttd align: center"][/TD]
[TD="class: sttd align: center"][/TD]
[TD="align: right"]منتخب التواريخ[/TD]

class: sttb

[TD="class: sttd align: center"][/TD]
[TD="class: sttd align: center"][/TD]
[TD="class: sttd align: center"][/TD]
[TD="align: right"]منتهي الآمال (جلد 2)[/TD]

class: sttb

[TD="class: sttd align: center"][/TD]
[TD="class: sttd align: center"][/TD]
[TD="class: sttd align: center"][/TD]
[TD="align: right"]چهارده آئينه[/TD]

class: sttb

[TD="class: sttd align: center"][/TD]
[TD="class: sttd align: center"][/TD]
[TD="class: sttd align: center"][/TD]
[TD="align: right"]شادنامه‏ ي چهارده معصوم (مدايح و مناقب در شعر فارسي)[/TD]

class: sttb

[TD="class: sttd align: center"][/TD]
[TD="class: sttd align: center"][/TD]
[TD="class: sttd align: center"][/TD]
[TD="align: right"]امام جواد پاسدار حريم وحي[/TD]

class: sttb

[TD="class: sttd align: center"][/TD]
[TD="class: sttd align: center"][/TD]
[TD="class: sttd align: center"][/TD]
[TD="align: right"]تشيع در گذرگاه تاريخ: امام جواد[/TD]

class: sttb

[TD="class: sttd align: center"][/TD]
[TD="class: sttd align: center"][/TD]
[TD="class: sttd align: center"][/TD]
[TD="align: right"]نمونه هايي از فضايل و سيره فردي امام محمد بن علي الجواد[/TD]

class: sttb

[TD="class: sttd align: center"][/TD]
[TD="class: sttd align: center"][/TD]
[TD="class: sttd align: center"][/TD]
[TD="align: right"]امامان اهل‏بيت در گفتار اهل سنت[/TD]

class: sttb

[TD="class: sttd align: center"][/TD]
[TD="class: sttd align: center"][/TD]
[TD="class: sttd align: center"][/TD]
[TD="align: right"]حديقة الذاکرين[/TD]

قطعات صوتی کاربردی ٭٭٭◄ قطعات میکس شده برای ویژه نامه ها و ...


صوت ویژه نامه رحلت امام خمینی :ghodesa: سال 1391گرفته شده از پست شماره ی 1 از تاپیک زیر

http://www.askdin.com/thread19493.html

تصاوير مذهبی با کيفيت و با ابعاد بزرگ ஜஜஜ برای چاپ (+psd)

با سلام

در اين تاپيک تصاوير با کيفيت و با ابعاد بزرگ ، براي چاپ و استفاده در هيئات و مراسمها قرار خواهد گرفت.

دوستاني هم که در گرافيک تبحر دارند ، آثار خودشون رو اينجا قرار بدهند.

يا علي:Gol: