اعمال ماه رجب

چرا ماه رجب خیلی مورد توجه قرار گرفته است؟

انجمن: 
سلام ماہ رجب چہ ماھی است و در آن چہ اتفاقی افتادہ کہ اینقدر مورد توجہ معصومین قرار گرفتہ؟ با تشکر

سوال درباره ی ماه رجب

1-چراماه رجب راحرام می دانند؟مگر مرجب نیست؟ 2-روایت آمده کشتی نوح اول رجب به حرکت افتادمسافران آن روزه بودندبرای مسافرروزه صحیح نیست توضیح دهید  

اعمال ماه رجب

انجمن: 
سلام ضمن تشکر و عرض خسته نباشید برخی ازاعمال ساده و پر برکت ماه رجب رو میشه لطف بفرمایید از جمله ذکری ک خوندنش معادل روزه ماه رجب هس تشکر

اعمال کامل ماه رجب

انجمن: 

سلام،
لطفا اعمال ماه رجب را به صورت کامل معرفی کنید، البته در همین سایت و سایر سایت ها این اعمال هست ولی دلیل سوالم اینجا چند مورد هست:

1- می خواهم اعمال کامل این ماه را بدانم.
2- از بین اعمال بیان شده، مهمترین اعمالش هم معرفی بشه که در اولویت هستند؟. (این رو به این دلیل گفتم که گاهی اوقات بعد از هر نماز ودر سایر اوقات روز دعای زیادی مطرح شده کدوم یکی بهتره برای خوندن)
3- اعمال به ترتیب آورده بشه. (یعنی از اولین روز تا آخرین روز)، دلیلم بر مرتب آوردن آداب این هست که مثلا امروز، روز آخر ماه جمادی الثانی است و نماز پر فیضی که بهتره اول این ماه خونده بشه موکول شده به الان!، یعنی قصدم این هست که در هنگام معرفی طوری نوشته بشه که شبیه یک چک لیست تمامی اعمال بدون انباشت روی هم و با آرامش انجام بشه.
4- معنای روان دعاها و آداب هم نوشته بشه.
5- اگه فرصت هست برای بهره برداری سایر دوستان، موارد خواسته شده در قالب یک فایل pdf و با قالب بندی مرتب و زیبا هم ارائه بشه تا قابلیت چاپ داشته باشه و در این ماه بزرگ مورد استفاده سایر دوستان هم قرار بگیره.

البته اگه فرصتی نیست و 4 مورد اول را می تونید برآورده کنید، بنده خودم مورد 5 را بر عهده میگیرم و در بهترین نحو این کار را انجام خواهم داد.

با سپاس /.

اعمال جايگزين روزه در ماه رجب

انجمن: 

با سلام و آرزوي قبولي طاعات و عبادات دوستان خوبم در اين ماه عزيز.

با توجه به عظمت اين ماه عزيز و ثوابي كه خداي متعال براي عبادات و اعمال اين ماه در نظر گرفته است بسياري از دوستان سوال داشتند كه آيا در اين ماه اعمال خاصي هست كه ثواب روزه را داشته باشد با توجه به اينكه خيلي از عزيزان شايد نتوانند در اين ماه روزه بگيرند و از اين بابت ناراحت هستند.

از كارشناسان محترم تقاضا دارم راهنمايي بفرمايند.