استفاده از عکس

حکم دانلود عکس

با سلام من در اینستاگرام تولید محتوا می کنم و داخل پیجم قرار میدم از اونجایی که خودم تمام پست هارو درست می کنم ( که عموما مربوط به توسعه شخصی می باشد ) باید برای آنها عکس هم بگذارم می خواستم بدونم اگه از عکس هایی که داخل سایت ها دیگه یا در اینترنت وجود داره که متعلق به خود اون سایت هم نیست بلکه مثلا یه عکس هست که داخل خیلی از سایت ها استفاده میشه ( یا شبیه آن استفاده می‌شود ) و در اینترنت هم به طور رایگان وجود دارد خب من که نمی تونم منبع اصلی اون عکس رو پیدا کنم حالا اجازه دارم اونو دانلود و استفاده کنم؟ 

کپی برداری، دانلود، ترجمه و استفاده از سایت های خارجی و داخلی

سلام
خسته نباشید
بنده از سایت رهبری سوال زیر رو پرسیدم
-------------------------------------------------------
آیا کپی برداری و ترجمه مطالب و آموزش ها و استفاده از تصاویر سایت های خارجی با "ذکر منبع" اشکال دارد؟در مورد سایت های خارجی وابسته به آمریکا و اهیانا معاند مثل یاهو وسی ان ان چطور؟
(این مطالب برای استفاده عموم رایگانند ولی سایت هاکپی رایت دارند)
جواب این شد
بطور كلّى در كپى و استفاده و خريد و فروش نرم افزارهاى داخلى بنابر احتياط واجب، رعايت حقوق صاحبان آن، از طريق كسب اجازه لازم است و نسبت به نرم افزارهای خارجی تابع قرارداد بين دولتها می‌باشد؛ و در هر صورت اگر قرائن و شواهد و يا متعارفی وجود دارد كه در اين‌گونه امور استفاده برای عموم مانع ندارد، اشكال ندارد و الا از استفاده و خريد و فروش و از كپی‌برداری بنابر احتياط خودداری كنيد.

--------------------------------------------
آیا میتوان گفت چون تمام سایتهای بزرگ ایرانی مطالب سایت های خارجی را ترجمه میکنند ، کپی بر داری متعارف است؟
خبر گذاری های فارسی حتی تلوزیون هم از این اخبار استفاده میکنه. من نفهمیدم استفاده از مطالب سایت هایی مثل یاهو و گوگل و ..اونهم با ذکرمنبع جا یزه یا مشکل داره؟
اگه میشه بگین منظوراز قرائن و شواهد چیه
راستی یه سوال دیگه استفاده از کتاب هایی که دراینترنت هستند ولی نمیدونیم کپی رایت توش رعایت شده یا نه چه حکمی داره؟اگه از سایتهای معتبر بگیریم چی؟