ازدواچ

از ازدواج آسان حرف می زنید ولی در عمل زندگی اشرافی را تبلیغ می کنید

انجمن: 

[h=2]به‌رغم تبلیغاتی که در انواع و اقسام برنامه‌های تلویزیونی و ستادهای مربوط به جوانان درباره ازدواج آسان صورت می‌گیرد، آگهی‌های بازرگانی میان‌برنامه‌ای، تصویری دیگر از خانواده خوشبخت را به جوان ایرانی نشان می‌دهد.تصویری پرطمطراق و سرشار از تجمل گرایی، زوجی جوان با لباس‌های فاخر و خانه‌ها و خودروهای آنچنانی و وسایل منزل لوکس.[/h] اين سياست يك بام و دو هوا هم به خودي خود در بالا بردن سطح توقع جوانان از ازدواج موفق بي‌تأثير نيست. از يك طرف مي‌گوييم به حداقل‌ها راضي باش و ازدواج كن و از سوي ديگر تصويري از زندگي مشترك موفق به فرد مي‌دهيم كه در تضاد كامل با شعارهاي موجود است. ازدواج يا لقمه آماده؟امروز بر خلاف ادوار گذشته بيشتر جوانان انتظار دارند كه ابتداي زندگي همه امكانات را با هم داشته باشند. درست بر خلاف نسل پدر و مادرها كه از يك خانه نقلي اجاره‌اي با حداقل امكانات زندگي شروع مي‌كردند و به مرور و طي سال‌ها با تلاش و پشتكار خود زندگي‌شان را به‌روز مي‌كردند.نسل امروز مطابق فرهنگ فست‌فود به پديده ازدواج نگاه مي‌كند. اين ديدگاه كه ديگر كسي حوصله پختن غذاي سنتي و صبر كردن براي جا افتادن آن را ندارد و اغلب ترجيح مي‌دهند از غذاي آماده و نيم‌پز استفاده كنند در تمام ابعاد زندگي نسل جوان امروز رسوخ كرده است.يعني حتي در فعل ازدواج هم به دنبال بستري آماده يا حداقل نيمه‌آماده است كه تلاشي براي ساختنش نكند كه البته او به تنهايي مقصر نيست بلكه ساختار فرهنگي- تبليغاتي جامعه اين نسل را به اين سمت و سو سوق داده و تصحيح چنين فرهنگي زمانبر است.[h=2]آسان حرف می زنید و زندگی اشرافی را تبلیغ می کنید[/h]

نوبت جهاد ماست

نمیدونم چرا ما ها اینطوری شدیم؟
منظورم از ما ها اوناییه که شرایط ازدواج دارن (ولو کمترین شرایط) اما دست دست میکنن.
منظورم از ما ها اوناییه که شرایط مالی رو بهانه میکنن درحالیکه خداوند خودش (میفهمی ؟ خدا خودش) وعده ی حل اونو داده. (سوره نور آیه 32)
منظورم از ما ها اوناییه که ازدواج هم که میکنن بچه بازی درمیارن و بچه دار نمیشن یا فقط به یکی اکتفا میکنن.
خیلی از دست این ما ها ناراحتم.
این کلیپو ببینید شاید تاثیر بذاره. استاد پناهیان هست با عنوان نوبت جهاد ماست اونایی هم که دارنش دوباره ، سه باره ، چند باره گوش بدن بلکه تاثیر بذاره. کلیپ جامعی هست دقت بکنید هم به جوونا ایراد میگیره هم به پدر مادرا. با دقت نگاه کنید تا نگید یه طرفه به قاضی رفته.

دریافت با کیفیت : پایین (10 مگابایت) متوسط (24 مگابایت) بالا (53 مگابایت)

نمیخوام الکی نظر بدید راجع به کلیپ. فقط فکر کنید روش. نظر دادن واجب نیست که آخه. والاه. قشنگ فکر کنید بعد عمل کنید.

چرا خدا هوای بدها رو بیشتر داره؟

انجمن: 

سلام ...
من مدتهاست یه سوال توی ذهنمه از خیلیام پرسیدم ولی جواب درست حسابی نگرفتم!
میخوام بدونم چرا آمار ازدواج توی دخترای غيرمذهبی نسبت به مذهبی بیشتره؟؟؟
چرا دخترای مذهبی می مونن و سنشون میره بالا ولی غیر مذهبیا به راحتی ازدواج میکنن؟؟؟
نمیخوام بهم ایه و دعا بدین که راه حل واسه ازدواج و این حرفا چون من خودم این مشکلو ندارم!فقط واسم سواله چرا اینجوریه؟ چرا دخترای پاک تر می مونن ؟؟؟
از این حرفام نزنین قسمت و تقدیر بعضیا مجرد موندن هست و اصلا کی گفته همه چیز ازدواجه و...چون هست ... بله همه چیز ازدواجه ... یه دختر تااخر عمر نمیتونه مجرد بمونه ....اصلا مگه خدا تو قران نگفته" از آيات و نشانه‌هاي الهي اين است كه از جنس خودتان، ازواج و همسراني آفريد، تا در كنار آنها آرامش بگيريد، و به سكون برسيد""پس چرا این حق همه نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

مگه خدا نگفته خودتونو حفظ کنین من اسباب ازدواج رو مهیا میکنم توکل و صبرو نماز و...
این یعنی مذهبیا باید راحتتر و بهتر ازدواج کنن دیگه پس چرا برعکسه؟میدونم کسی که مذهبیه این دین و ایمونش واسه باج گیری از خدا که نیست که درقبالش چیزی از خدا بخواد ولی خودش گفته کمکتون میکنم پس چرا الان تو جامعه نگاه میکنی هرکی هرزه تره رفته سر زندگیش و پاک ها سنشون رفته بالا...
آدم میره تو مسجد حالش گرفته میشه ... چه دخترایی... چقدر ساده ... قانع .... و پاک ... باچه تفکراتی!آدم باخودش میگه اینا شوهر کنن خوش به حال شوهرشون بااین سادگی باطن و صفایی که دارن ولی از شانس بدشون همینا از بقیه جاموندن فقط !!!
من دخترایی رو میشناسم که اصلا دختره انقد بد بوده که مامانای پسرای همسایه شون می اومدن دم در خونه شون به مادر دختره میگفتن دخترت داره پسرامونو منحرف میکنه جلوشو بگیر و باعالم وادم رابطه داشته ولی الاناون توی سن کمتر ازدواج کرده مادرم شده ولی چه دخترایی که از گل پاک ترن و سنشون رفته بالاو هنوز مجردن!واقعا این عدالته؟؟؟چرا اینجوریه؟

نگین به خودشون نمیرسن،فعالیت اجتماعی ندارن و....چون خیلیا رو میشناسم اتفاقا همیشه تو جمع حضور دارن و خوش برخوردن و ظاهر اراسته ای هم دارن ولی باز می بینییه دختر فشن وخیلی وقتا هرزه زودتر راحتتر و باشخص بهتری ازدواج میکنه!میدونم اینو که خدا به کسایی که دنیارو میخوان دنیارو میده و غرق در نعمتشون میکنه تا غافل بشن ...ولی این چه ربطی داره به سایر بنده هاش ، اونم خوباش حق طبیعی و مسلم شونو نده؟؟؟؟
اصلا چرا خدا هوای بدا رو بیشتر داره؟؟؟
پسرا که اصلا سن ازدواج واسشون چندان اهمیتی نداره فقط و فقط واسه نیازشونه که اهمیت پیدا میکنه و لااقل نگران حرف مردم نیستن که!
و حتی اگه پیرم بشن طرف باز نهایتا میگن ازدواج نکرده ....هیشکی نمیگه ترشیده ، پیر دختر !!! هیشکی زخم زبون نمیزنه ...

ولی دخترا هنوز به 20 نرسیده حرف و حدیثا شروع میشه واز یه سنی دیگه باید ادم کور وکر بشه تا نشنوه نیش وکنایه هارو...
چرا اینجوریه اخه؟؟؟
چرا مردم انقدررررر بی ملاحظه ن؟؟؟؟
چرا به احساسات دخترای جوون که انقدر شکننده ن فکر نمیکنن؟؟
چرا فکر نمیکنن شاید این واسه بچه خودشونم پیش بیاد وخودشونو بزارن جای طرف و ببینن تو چه شرایط روحی ای قرار داره و چقدرررر از نظر روحی ازرده س ولااقل اونا زخمی اضافه نکنن ولی ....
کسایی هستن که به دخترای مردم به خاطر سنشون و دیر ازدواج کردنشون نیش وکنایه میزنن و عمدا اینکارو میکنن و دل میشکنن یا کارایی میکنن که دخترای مجرد از زنده بودنشون سیر بشن ولی همین ادما دختراشون راحت وخیلی زود ازدواج میکنن چرا خدا نمیزاره تو کاسه شون تا بفهمن هرچیزی حساب کتابی داره و به این راحتی نمیتونن دل بشکنن و ساده بگذرن؟

نمیخوام اینو بگم ولییییی مگه خدا عادل نیست پس چرا این اتفاقا می افته؟

آیا این ازدواج دوام دارد؟ (اختلاف در سن و کفویت اقتصادی)

با سلام

من 24 سال سن دارم و میخوام با خانمی ازدواج کنم که 34 سال سن دارند. ایشون از فامیل هستند و 10 سال پیش ازدواج کردند و 2 سال پیش جدا شدند و فرزندی هم ندارند. من دانشجوی انصرافی مترجمی زبان هستم یعنی مدرکم دیپلم هست و ایشون فوق لیسانس وکالت دارند. من روزنامه نگار هستم و درآمدم ماهانه 1.2 میلیون تومان هست و درآمد ماهانه ایشون 6 میلیون تومان. بچه دوست ندارم. خانواده من در منطقه 13 تهران هستند و خانواده ایشون در منطقه 2 و املاک و دارایی های خانواده ایشون چند برابر خانواده من هست. در مورد مسکن هم واحدی 70 متری در همان منطقه 13 دارم که مال پدرم هست. من واقعا ایشون رو دوست دارم و خدا شاهده به دنبال پول ایشون نیستم ولی خب تفاوت ها فراوان است و من میترسم که ازدواجمان به طلاق بیانجامد و من خیلی از طلاق بدم میاد و نمیخوام سرمایه گذاری عاطفیم با شکست مواجه بشه.

به نظر شما این ازدواج دوام دارد؟

با تشکر

ازدواج موقت دختر باکره بدون اذن پدر و قوانین حقوقی و مدنی در این باره

با سلام
طبق موارد ذکر شده در همین سایت بر اساس نظر بعضی از فقها، ازدواج موقت با دختره باکره بدون اذن پدر ایرادی ( اصطلاح فقهی رو نمی دونم!) ندارد و عقد صحیح می باشد.
خب حالا سوال اینجاست

  1. آیا این عمل جرم محسوب می شود ؟
  2. در صورت مثبت بودن جواب سوال شماره یک، مجازات برای طرفین به چ صورت می باشد؟
  3. در صورتی که جواب سوال شماره یک مثبت باشد ( جرم محسوب گردد ) ، بین قوانین مدنی و حقوقی حاکم بر جامعه و نظر فقهای مربوطه تناقض بوجود می آید، پس تکلیف کسانی که قصد این کار را دارند چیست ؟:Gig:

با تشکر:Gol:

شرایط و نیازهای خانم ها برای خواستگار و ازدواج

انجمن: 

سلام
امروزه تو این دوره خیلی از آقایون حتی جرات نمی کنن برن خواستگاری، چون یکسری پیش زمینه ها تفکر اونها را به خودشون مشغول کرده فارغ از اینکه این تفکر درسته یا نه اما نتیجش این شده که آقایون یا به خواستگاری نمیرن یا با ترس می رن جلو که مبادا خانم از همون ابتدای امر خانه و ماشین و.... طلب کنند به همین دلیل سن ازدواج بالا رفته و عواقب شومی هم نصیب جامعه شده است
سوال من از خانم ها اینه که از نظر شما خواستگارتون باید چیا داشته باشه؟ چند سالش باشه؟
و سوالم از آقایون اینه که شما شغلتون چیه؟ چقد سرمایه دارین و مدرک تحصیلیتون چیه (الان که اینهارو دارید سنتون چقدره؟)
ممنوون میشم همه جواب بدن تا در نهایت به یک نتیجه گیری مشترک برسیم