ازدواج : راهنمایی : همسر : عاشقی:

از خواسته تا عمل (مصاحبه ،ازدواج آسان) **مصاحبه با کاربر گرامی سرکار یارب**نقل قول:

هر پسر و دختری که پا به دوران جوانی می گذارد، بزرگترین آرزویش ازدواج و ایجاد کانون گرم و پر مهر خانواده است، تا یار و مونس و محرم راز پیدا کند و از نعمت زندگی مشترک زناشویی، استقلال و آزادی بیشتری بهره مند گردد. پسران و دختران جوان سعادت خود را در سایه زندگی مشترک جستجو می کنند.
چنین میلی بطور طبیعی و فطری در انسانها وجود دارد و نمی توان از آن صرف نظر کرد. آری بزرگترین پناهگاه مطمئن برای جوانان، کانون گرم خانوادگی است که می توانند اضطرابهای درونی خود را در آن به اطمینان، استقامت و آرامش تبدیل کنند و غمها و نگرانیهای خود را از یاد ببرند. امر ازدواج و تحقق آن در جامعه باید برای همه کس آسان باشد. چرا که این امر یک ضرورت حیاتی است، مانند آب و نان که در هر جامعه ای از همه کالاها ضروری تر و مهم تر است.
ولی متاسفانه در جامعه امروزی ما روز بروز بر تشریفات، سنگینی مهریه ها، اسرافها و تجمل گرایی ها افزوده می شود! که تحمل پی آمدهای آن برای عموم افراد جامعه دشوار و چه بسا برای بعضی غیر ممکن می باشد، و پدر و مادران هم هیچ توجهی به این امر مهم نمی کنند.
بلکه بعضی از پدران و مادران با رقابتهای غلط، فرزندان خود به ویژه دختران جوان خود را به سوی بدبختی سوق می دهند. دختری که هنوز در سنین نوجوانی بسر می برد و در اول راه است، مادران با توقعات زیاد، آن هم نا معقول و غیر ممکن، باعث تباه شدن دو انسانی که به هم پناه می آورند، می شوند. مادران بجای اینکه دختران خود را به سازگاری، ساده زیستی و ارزشهای انسانی راهنمایی کنند، تشریفات و زرق و برق ظاهری را در چشم فرزند جوان خود بزرگ جلوه می دهند.
جای بسی تاسف است که پرده های ضخیم غفلت و نادانی چشم و گوش و دل برخی افراد ظاهر بین را چنان بسته است که همه ارزشها و سعادت و عاقبت و عافیت و راحتی فرزندان خود را در سایه پول، تجمل و ژست و خوش تیپ بودن و حسن قیافه می جویند! شگفتا که اینان راه شقاوت می پویند!.

باسلام به منظور ترویج ازدواج اسان در نظر داریم با جوانانی که ازدواج آسان داشته اند مصاحبه ای ترتیب دهیم.

اولین مهمان عزیر ما سرکار یارب می باشند در ادامه مصاحبه ما با ایشان را میخوانید.

سوالات خود را تا فردا شب برای بنده ارسال کنید تا یکجا در اختیار مهمان محترم تایپک قرار دهیم.

تایپک تا ارسال پاسخ مهمان محترم بسته خواهد بود.


آیا اگر با شخص دیگری ازدواج کنم، خوشبخت نمی شوم؟

با عرض سلام و وقت بخیر,من 26 ساله و دانشجوی کارشناسی ارشد هستم,بتازگی یکی از اشنایان دور به خواستگاری من اومده که من اصلا علاقه ای بهش ندارم.من یک ماه از ایشون بزرگترم و باتوجه به مسافرتهایی که قبلا میرفتیم ایشون فوق العاده پسر اروم و توداریه برعکس من.و همچنین از من خیلی مذهبی ترند.الان سربازند و شغل و خونه هم ندارند.من مخالفت کردم اما با واکنش شدید خانواده ام مواجه شدم.پدرم عموی منو که روحانی هستن برای نصیحت کردن من اوردند و عموی من حرفی بمن زد که مثل خوره افتاده به جونم.ایشون بمن گفتند که برای مشورت درباره این ازدواج به پیش یکی از علمای اصفهان رفتند و اون عالم گفته که اگر من با هرکس غیر از این اقا پسر ازدواج کنم خوشبخت نمیشوم و همچنین بچه های خیلی بدی پیدا میکنم.درمانده شدم از یه طرف هیچ میلی به اون پسر ندارم و از یه طرف دیگه حرف عموم راحتم نمیزاره.خواهشا بمن بگید کسی میتونه اینده یه نفرو اینجوری پیش بینی کنه؟

ازدواج موقت با اهل تسنن

سلام با یه خانومی مطلقه آشنا شدم تو یه شهر دیگه. ایشون سنی مذهب هستن. همدیگه رو میخوایم ولی از هم دوریم. میتونیم صیغه بخونیم پشت تلفن؟

آیا این ازدواج دوام دارد؟ (اختلاف در سن و کفویت اقتصادی)

با سلام

من 24 سال سن دارم و میخوام با خانمی ازدواج کنم که 34 سال سن دارند. ایشون از فامیل هستند و 10 سال پیش ازدواج کردند و 2 سال پیش جدا شدند و فرزندی هم ندارند. من دانشجوی انصرافی مترجمی زبان هستم یعنی مدرکم دیپلم هست و ایشون فوق لیسانس وکالت دارند. من روزنامه نگار هستم و درآمدم ماهانه 1.2 میلیون تومان هست و درآمد ماهانه ایشون 6 میلیون تومان. بچه دوست ندارم. خانواده من در منطقه 13 تهران هستند و خانواده ایشون در منطقه 2 و املاک و دارایی های خانواده ایشون چند برابر خانواده من هست. در مورد مسکن هم واحدی 70 متری در همان منطقه 13 دارم که مال پدرم هست. من واقعا ایشون رو دوست دارم و خدا شاهده به دنبال پول ایشون نیستم ولی خب تفاوت ها فراوان است و من میترسم که ازدواجمان به طلاق بیانجامد و من خیلی از طلاق بدم میاد و نمیخوام سرمایه گذاری عاطفیم با شکست مواجه بشه.

به نظر شما این ازدواج دوام دارد؟

با تشکر

ما هم کم کم به جمع متاهلین داریم می پیوندیم ...!

انجمن: 

:Gol:با کسب اجازه از محضر دوستان بنده کم کم دارم ازدواج می کنم
چن وقت دیگه
عقدم هستش.:Gol:
خوشحال شدم از آشنایی با دوستان اسک دینی.انشالله بعد از یه مدت کوتاهی شاید دوباره
برگردم.برام دعا کنید.برای همه ی جوونا دعا کنید که انشاالله سر و سامون بگیرن.
​ راستی از همه ی دوستان حلالیت میطلبم اگر
برخورد نامناسبی داشتم
:hamdel::Gol::hamdel:یا حق:hamdel:

درگیری ذهنی من بعد از ازدواج

انجمن: 

سلام من ی چن ماهیه ازدواج کردم البته نامزدیم الان خیلی ذهنم درگیره از ی طرف مادرم مریضیه سختی داره وازاینکه تنهاس همش استرس دارم البته بودن منم کاری ازدستم برنمیادفقط فک میکنم اگه باشم خیالم راحت تره من تک فرزندم قسمت این بودبامردی ازدواج کنم که راه دورزندگی میکنه اونم دوس داره توشهرمون پیش خونوادهامون باشیم ولی کارپیدانمیشه ومجبوریم دورزندگی کنیم الان که نامزدم ولی بعدازدواج خیلی نگران مادرمم ازاینکه روزاتنهاس همش غصشومیخورم از ی طرف بخوام مرتب بهش سربزنم دلم برای همسرم تنگ میشه گیرکردم این وسط این استرس ودلشورم برای بعدازازدواجم بیشترمیشه .این افکاروبیشترپدرمم تشدیدمیکنه بهم میگه بی معرفتم اگه ب مادرم سرنزنم خب مسیردوره منم اونجام هستم نگرانم مادرمم ب خداسپردم انگار تواین زندگیم ب فکرهمه هستم غیرخودم بگین چیکارکنم لطفا